به پایگاه اطلاع رسانی مربوطی خوش آمدید < كَهنه اوز
پایگاه اطلاع رسانی مربوطی

 

وبلاگ مربوطی به آقای اسحاق احمدی آعاز زندگی مشترکشان را تبریک عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان و خانواده محترمشان روزهای شیرین همراه با خوشبختی و موفقیت آرزومند است. 

لازم به ذکر است در این جشن عروسی ازجناب آقای شیخ صالح انصاری دعوت به عمل آمده بود .شیخ انصاری سخنان خود را با تمجید از جوانانی که شالوده زندگی شان براساس تقوا صورت می گیرد ، شروع نمودند و مسائلی در مورد حق الناس و کم فروشی بیان فرمودند و در پایان هدیه خود را به مردم به خاطر این جشن تقدیم نمودند و آن هدیه هم حدیثی از پیامبر (ص)  بود:« محبوب ترین انسان ها نزد خداوند مفیدترین آنهاست» 

با تشکر از آقای عارف حاجی پور جهت ارسال مطلب

لطفا جهت مشاهده تصاویر دیگر بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۳۱ شهریور۱۳۸۹ساعت 19:25  توسط مرتضی اسماعیلی | 

وبلاگ مربوطی به آقای بهنام اژدری آعاز زندگی مشترکشان را تبریک عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان و خانواده محترمشان روزهای شیرین همراه با خوشبختی و موفقیت آرزومند است.

با تشکر از آقای عارف حاجی پور جهت ارسال مطلب

لطفا جهت مشاهده تصاویر دیگر بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ شهریور۱۳۸۹ساعت 14:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 
مدير مسوول آژانس عكس خبري ايران گفت:با هدف ثبت يادمان هاي تاريخي و فرهنگي بخش اوز و توابع آن، نخستين تور عكاسي گردشگري در اين منطقه برگزار شد.

احسان رافتي ، شنبه در گفت و گو با ايرنا بيان داشت: در اين تور عكاسي گردشگري ، 9 نفر از عكاسان حرفه اي و نيمه حرفه اي كه براي شركت در جشنواره كاغذ ، قيچي و عكس به لارستان عزيمت كرده اند،باتصويربرداري به وسيله دوربين عكاسي نسبت به ثبت يادمان هاي منطقه اوز اقدام كردند.
وي افزود: اين تور عكاسي كه متشكل از پنج زن و چهار مرد از هنرمندان عكاس است از روستاي متروكه و دست نخورده كهنه (Kahneh) اوز كه يكي از روستاهاي بزرگ و بكر اين منطقه است تصويربرداري كردند.
رافتي بيان كرد: هدف از اين تصويربرداري ، معرفي هر چه بهتر اين روستا براي به ثبت رسيدن آن در فهرست آثار ملي است و اينكه دست اندركاران امر به سبب قابليت هاي اين روستا از آن به عنوان شهرك سينمايي استفاده كنند.
او ادامه داد: همچنين اين تورعكاسي گردشگري از آب انبار 750 ساله سلفي شهر اوز كه قديمي ترين آب انبار استان فارس مسحوب مي شود و متعلق به دوره تيموريان و در شرف تخريب است بازديد و عسكبرداري كردند.
رافتي اضافه كرد: عكسبرداري از خانه قديمي سوداگر و دفتر يكي از ماهنامه هاي بخش اوز كه به مدت 10 سال است بطور مرتب در منطقه اوز منتشر مي شود از ديگر برنامه هاي اين تور عكاسي گردشگري بود.
وي گفت: مقرر شد عكس هايي كه اين تور گردشگري از مكان هاي ياد شده تهيه كرده است در جشنواره هاي عكاسي از آنها استفاده شود.
شهر اوز مركز بخش اوز از توابع شهرستان لارستان است كه در فاصله 340 كيلومتري جنوب شرقي شهر شيراز و 40 كيلومتري شمال غربي شهر لار واقع شده است.
شهرستان لارستان به مركزيت لاردرفاصله 378كيلومتري جنوب شيراز،واقع شده است.ك/3
7371 /679/551

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 279102

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۹ شهریور۱۳۸۹ساعت 12:59  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مدیر مسئول و گروهی از شورای سردبیری هفته نامه «کاغذ باتله» نشریه داخلی آژانس عکس خبری ایران، دوربین نت با حضور در شهر اوز و روستای کهنه از خانه تاریخی سوداگر و برکه سلفی در شهر اوز و روستای متروکه کهنه عسکبرداری کرده و سپس با حضور در دفتر نشریه عصر اوز با سردبیر به گفتگو نشستند.
احسان رافتی مدیر مسئول، سعید کیائی عضو شورای سردبیری هفته نامه کاغذ باتله و محبوبه بوجار نژاد، لیلی صدیق، سمیه عباسی، مینو عالمی، فاطمه بهبودی و اسماعیل حق پرست از اعضای فعال آژانس عکس خبری ایران و میثاق هاشمیان از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان در قالب گروه تور عکاسی جشنواره عکس، کاغذ، قیچی که مجهز به دوربین های عکاسی حرفه ای بودند. پس از عکسبرداری از نقاط تعیین شده در گفتگو با احمد خضری سردبیر عصر اوز شرکت کرده و با پرسش های مختلف درباره سابقه تاریخی شهر اوز و آثار تاریخی این شهر اظهار داشتند: هدف از حضور در لارستان و شهر اور شرکت در جشنواره عکس، کاغذ و قیچی لارستان و مطالعات نقاط دیدنی این منطقه بوده است. احسان رافتی و سعید کیائی در این رابطه افزودند: خانه های قدیمی لارستان و به ویژه شهر اوز برای ما بسیار جالب بود و گروه همراه ما با توجه به رویکردهای مختلف مانند خبر، معماری، هنری، قدمت و نوع مصالح به کار رفته در ساخت به تحقیق و عکسبرداری پرداختیم. کیائی در پایان گفت: بطور کلی هدف ما شناسائی منطقه و معرفی آن به ایران است. محبوبه بوجاری به نمایندگی از بانوان شرکت کننده در گروه گفت: مردم شهر اوز بسیار با فرهنگ و مهمان نواز هستند. ما به اکثر شهرهای ایران مسافرت کرده ایم ولی همه جا مردم از دوربین فراری هستند اما فرهنگ والا و ارزنده مردم شهر اوز آنان را به دوربین نزدیک می کرد. سردبیر عصر اوز در همه موارد به پرسش های گروه پاسخ داد و سپس از کتابخانه بانو و کودک نوجوان عصر اوز نیز بازدید و از همت بانوان و نیکوکاران شهر اوز در راه اندازی این نهاد فرهنگی بسیار تشکر کردند.

منبع : http://www.evaz.farsnama.com/

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 20:12  توسط مرتضی اسماعیلی | 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 17:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 

علی اسدی یکی از فرهنگیان متعهد و از اعضای فعال کمیته دانشجویی به جمع متأهلین پیوست .

 

وبلاگ مربوطی ضمن ارج نهادن به خدمات ارزنده فرهنگی ورزشی این جوان عزیز ٬ پیوندشان را تبریک عرض نموده و از خداوند منان برای ایشان و خانواده محترمشان روزهای شیرین همراه با خوشبختی و موفقیت آرزومند است.

تشکر فراوان از : مهندس محمد شریف احمدی

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 12:38  توسط مصطفی رضایی | 

سلام دوستان

از همه دوستان عاجزانه تقاضا می نماییم

برای سلامتی استاد مصطفی رضایی دعا نمائید

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 9:0  توسط مرتضی اسماعیلی | 

« دلیل ناکامی تیم فوتسال كهنه »
 

مهمترین دلیل ناکامی تیم فوتسال روستای کهنه

 


 نتیجه نظر سنجی از 13 شهریور تا کنون می باشد

1- ضعف مدیریت و مربیان ورزشی

 16رای - 37.2%

2- عدم انگیزه در بازیکنان تیم

 4رای - 9.3%

3- عدم حمایت همه جانبه از ورزشکار

 20رای - 46.5%

4- مهاجرت برخی بازیکنان تیم

 3رای - 6.9%


عنوان نظرسنجی: دلیل ناکامی تیم فوتسال كهنه
تاريخ شروع نظرسنجی: 1389/6/13
مجموع نظرات: 43
آدرس: http://marbooti.blogfa.com

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۵ شهریور۱۳۸۹ساعت 17:42  توسط مرتضی اسماعیلی | 

عکس از آقای شریف صدیقی ( با تشکر از ایشان )

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۴ شهریور۱۳۸۹ساعت 19:19  توسط مرتضی اسماعیلی | 

فینال جام رمضان در روز هجدهم شهریور در سالن میر احمدی اوز بین تیم های شاهین اوز و شهداء گراش برگزار گردید که در پایان تیم شاهین اوز توانست با نتیجه 2 بر 1 تیم شهداء گراش را شکست دهد و جام قهرمانی را تصاحب کند. /منبع خبر هئیت فوتبال اوز

سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۳ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:47  توسط مرتضی اسماعیلی | 

این موتور سیکلت در کجا  قرار دارد؟( روستای کهنه؟)

 لازم به ذکر است این تصویر توسط دوست عزیز آقای عارف حاجی پور ارسال شده است .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۲ شهریور۱۳۸۹ساعت 21:27  توسط مرتضی اسماعیلی | 

طبیعت زیبای روستای کهنه اوز

کوه سیه تک

کندو ی عسل طبیعی

با تشکر فراوان از آقای محمد رفیع وطن خواه

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۲ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:34  توسط مصطفی رضایی | 

جوانان کهنه ای مقیم کویت - عید فطر 

 

با تشکر فراوان از آقای محسن صابری - کویت

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۲ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:28  توسط مصطفی رضایی | 

مرگ جانگداز یک همشهری جوان

دیشب براثر تصادف یک خودرو وانت بار با یک موتورسیکلت  در ابتدای ورودی شهراوز از طرف لارنزدیک پمپ بنزین  تصادفی صورت گرفت که به مرگ موتور سوار عبدلله فرورزش منجر شد این جوان 22 دوساله که قرار بود چند روز دیگر ازدواج کند ناکام از دنیا رفت  راننده وانت از اهالی شهر گراش بوده است .متاسفانه یکی از دلایلی که در این منطقه تاکنون چندین بار تصادف صورت گرفته است نبود روشنایی کافی در ابتدای ورودی شهر اوز است ودومین مسئله نبود سرعت گیر که تاکنون موجب تلفات جانی ومالی شده است مردم از اداره برق وهمچنین از شهرداری اوز انتظار دارند تا بیشتر از این از این بابت به رهگذران خسارات وارد نشده است فکر اساسی کنند تا شاهد چنین فجایعی نباشیم...

منبع : سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۱ شهریور۱۳۸۹ساعت 19:16  توسط مرتضی اسماعیلی | 

این مرکز مذهبی و فرهنگی یا همان مکتب قرآن در پشت مرکز مخابرات کهنه قرار دارد که چندین سال نیمه کاره رها شده است ( و چند یار هم در این وبلاگ در این خصوص مطلب نوشته شده ) طبق گفته ی دهیار روستای کهنه آقای رزم آهنگ در آینده ای بسیار نزدیک کار این ساختمان از سر گرفته می شود و همچنین افزودند که بانی خیر این مکتب قرآن آقای حاجی حسین محمدی می باشد و مالکیت این ساختمان در اختیار دهیاری روستای کهنه می باشد و آقای مسعود اشرافی مسئول فنی این ساختمان و سایر ساختمان های روستای کهنه می باشد.

با تشکر از : دانشجوی گرامی عارف حاجی پور

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۱ شهریور۱۳۸۹ساعت 6:42  توسط مرتضی اسماعیلی | 

 برنامه ی رسوا و خطرناک قرآن سوزی که چه بسا همچون بسیاری از موارد پیشین توطئه ای حساب شده برای انحراف افکار، رنجش مسلمانان، تعمیق شکاف بین ادیان و تثبیت افراطی گری ها باشد، گناهی عظیم در خاک آمریکا و سند گناه و شرم ابدی ملتی خواهد بود که همچنان به مذهبی بودن مفتخر است و معتقد به نقش خود در پیشبرد تمدن بشری و احترام به آزادی ادیان است...

منبع : سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  شنبه ۲۰ شهریور۱۳۸۹ساعت 12:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

این متن نامه وزارت بهداشت ودرمان واموزش پزشکی است که به امضای وزیر بهداشت رسیده ودر ان با ایجاد دانشکده بهداشت در اوز موافق اصولی شده است .

منبع : سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  شنبه ۲۰ شهریور۱۳۸۹ساعت 11:46  توسط مرتضی اسماعیلی | 

«الله اکبر الله اکبر، لا إله إلا الله، والله اکبر الله اکبر، ولله الحمد»


نماز عید فطر در شهرک کهنه در رأس ساعت 7:30  و در مسجد رسول اکرم به امامت سید مرتضی حسینی امام جمعه شهرک کهنه اقامه شد .

ایشان در سخنرانی خود به مسائل مختلف مانند صله رحم، اتحاد و برادری، امربه معروف و نهی از منکر، احترام به پدر و مادر، روزه 6 روز از شوال و مسئله کشیش مسیحی و آمریکایی که اعلام کرده در روز 11 سپتامبر قرآن هایی را آتش می زند .پس از پایان نماز عید مراسم ویژه ی حلالیت طلبی با صفا و صمیمیت خاصی برگزار شد .
سپس مردم به طرف قبرستان واقع در نزدیکی شهرک کهنه رفتند وبعد از خواندن دعای زیارت قبور به طرف قبرستان های واقع در کهنه رفتند.

با تشکر از آقای عارف حاجی پور

برای مشاهده بقیه تصاویر بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۹ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:53  توسط مرتضی اسماعیلی | 

ضمن قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان  عید سعید فطر را تبریک می گوئیم

+ نوشته شده در  جمعه ۱۹ شهریور۱۳۸۹ساعت 1:51  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مراسم وداع با رمضان در چهارشنبه مورخه 17/6/89 بعد از نماز تراویح توسط آقای مرتضی رضايی و با همکاري مردم در مسجد سلحشور کهنه اوز برگزار گردید.

تصاویر این مراسم

با تشکر از آقای عارف حاجی پور

برای مشاهده بقیه تصاویر بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:47  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مسجدی که در بین مساجد سلحشور و جامع کمی مظلوم واقع شده است.


نماز تراویح مسجد حاج زینل روستای کهنه اوز

با تشکر از : دانشجوی گرامی عارف حاجی پور

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 12:39  توسط مرتضی اسماعیلی | 

دانشگاه آزاد اسلامی مرکز جناح دانشجو می پذیرد .

دانشگاه آزاد اسلامی مرکزجناح جهت نیمسال اول سال تحصیلی90-89 در رشته های زیر با امکانات رفاهی تخفیف شهریه، تقسیط شهریه، اعطاء وام بلند مدت به دانشجویان نیازمند، خوابگاه رایگان برادران و خواهران دانشجو می پذیرد :

v کاردانی پیوسته کامپیوتر

v کاردانی ناپیوسته کامپیوتر

v کاردانی پیوسته عمران گرایش کار های عمومی ساختمان

v کاردانی ناپیوسته عمران گرایش کار های عمومی ساختمان

v کاردانی ناپیوسته عمران گرایش ساختمان های بتنی

v کاردانی ناپیوسته عمران گرایش پل سازی

v کاردانی ناپیوسته حسابداری


از علاقمندان تقاضا می شود تا تاریخ 25/6/ 89 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 07643244746 تماس حاصل فرمایید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ شهریور۱۳۸۹ساعت 20:46  توسط مصطفی رضایی | 

با تشکر از آقای حامد رفیعی جهت ارسال تصاویر

برای مشاهده بقیه تصاویر بر روی ادامه مطلب کلیک نمائید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ شهریور۱۳۸۹ساعت 20:15  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مراسم وداع با رمضان در سه شنبه مورخه 16/6/89 بعد از نماز تراویح توسط آقای مرتضی رضایی و با همکاری مردم در مسجد جامع روستای کهنه اوز برگزار گردید.


      
               « الوداع یا رمضان»


بلبل باغ اتقیاء رمضان             شمع بستان اصفیاء رمضان
داغ رحلت به دل نهد بریان            الوداع الوداع یا رمضان
آفتاب اعلای دین ، رمضان          ماهتاب جلای دین ، رمضان
به غروب است می رود زمیان        الوداع الوداع یا رمضان
ای مه جابر و مه واعظ           هجرت از ما کنی خداحافظ
تا دم نزع باشمت لاحظ           الوداع الوداع یا رمضان
ای مه روزه و نماز و دعا           ماه تسبیح و ماه خیر و فلاح
ماه آفاق و فیض بخش و غنا          الوداع الوداع یا رمضان
الوداع کلام تسبیحش         الوداع شب تراویحش
الوداع سحر مسابیحش         الوداع الوداع یا رمضان
ماه پرخیر و ماه آفاق         رفت و بگذشت با دل مشتاق
تا به سالی دگر نموده فراق        الوداع الوداع یا رمضان
از تو مومن زیادتش ایمان     از تو مقبول طاعت و احسان
از تو روشن محافل قران      الوداع الوداع یا رمضان
از تو مفتوح با بهای نعیم      از تو مفلوق راههای جحیم
از تو محبوس زادهای رحیم           الوداع الوداع یا رمضان
از تو قدوم تو ای مه تازه          اغنیاء ره گشاده دروازه
خیرهاشان بغیر اندازه           الوداع الوداع یا رمضان
لیله القدر در ماه رمضان        بهترین از هزار ماه تو بدان
در کلام مجید گشته بیان           الوداع الوداع یا رمضان
بی تو بودیم روز و شب دلخون         تا بدیدیمت ای مه میمون
تو برفتی و ما همه گریون         الوداع الوداع یا رمضان
هاتفی دوش در سرای نهفت        با تأسف همی چنین می گفت
میکشید آه و دم به دم می گفت        الوداع الوداع یا رمضان
بلبلی دیشبی همی نالید             خویش بر خاک و خون همی مالید
از دل این مصرأش همی نالید        الوداع الوداع یا رمضان
گفتمش دل ز غم فرو بگذار          رمضان دگر بیاید باز
تا که در خدمتش شوی دمساز        امر ونهیش به جان بری فرمان
لیک ترسم که من نباشم من          تا نهم باز طاعتش برجان
پیره زال جهان به غداری        نیستش با کسی وفاداری
شیوه اش نیست جز جفاکاری        الوداع الوداع یا رمضان
ای بسا دوستان پاک درون           زنده بودند پارسال و کنون
دست در گردن عروس منور        کشته هم خوابه در لحد اکنون
از فطور و نوالهای سحور      اهل ثروت نمی کنند قصور
به مساجد سرمزار و قبور     الوداع الوداع یا رمضان
سحر از گوشه ها و هر در و کوه          ناله هایی شنیدم از هر سو
که مه روزه پوشد از ما رو        الوداع الوداع یا رمضان
تا به سال دگر که زنده بود         که در او اشتیاق بنده بود
امر نهیش به دل گشاده بود          تا بسازدبه خدمتش ایمان
بارالها به حق ختم رسل           هادی شرع و راهنمای سبل
سرور انبیا و افضل کل            شارع روزه مه رمضان
احمد حق محمد مختار              عترت خلق و گنبد دوار
شافع عاصیان به روز شمار          حامی دین مبین قران
پس به جمهور انبیا و امم            ملکان مقربان تو هم
عرش و کرسی و فرش و لوح و قلم         هم به اعزاز حرمت قران
پس به آل رسول و عترت                 هم بر اصحاب و اهل نصرت وی
باز گویم به جاه حضرت وی       حامل وحی حضرت رحمان
حاضران از کرم کرانت بخش      در ره شرع استقامت بخش
از گناهان خود ندامت بخش          قابل التوب غافر العصیان
سامع قاری و دگر بانی           برهان از خصیص و نادانی
مغفرت کن به جمله ارزانی          یا عمیم العطاء والاحسان
پدر و مادر جمیع همه           زوج و اخوان یار خویش همه
عفو واکرام کن نصیب همه        که بود کل من علیها فان
روز میعاد از کهین و مهین          لوح اعمالشان بده به یمین
همه را فضل کن به بهشت برین          یک به یک بخش خلعت رضوان
مولوی فقیر و بیچاره است         از گناهان زشت بیزار است
پاک سازش چو طفل گهواره        بنده پیر خود ز غم برهان
پدر و مادرش نما مغفور           از جمیع عیوبشان مستور
از کریمان بود چنان دستور        اکرم الاکرمین و یا رحمن
بار الها به حق شهر صیام          به حق لیل قدر و خیر کلام
رحم فرما به جمله خاص العام           تو نگه دار حرمت ایمان

با تشکر از : دانشجوی گرامی عارف حاجی پور

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:42  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جناب آقای اسدی در دوشنبه مورخه 15/6/89بعد از نماز تراویح در مسجد جامع شهرک سخنرانی ایراد نمودند که خلاصه سخنانشان به شرح زیر می باشد:


ایشان سخنان خود را با این سوال که چرا باید الله را پرستش کنیم و از دستوراتش پیروی کنیم؟ آغاز کردند که با چند مورد این سوال را جواب دادند:
1-      الله منصب به تمام صفات خوب و کامل می باشد و بری از تمام صفات بد می باشد.
2-      لطف و رحمت الله تمام اطراف ما را پوشانده است و از نعمت های بی شمار الله استفاده می کنیم.
3-      اقوام گذشته که غیر خدا را پرستش می کردند دچار عذاب در همین دنیا شده اند که خداوند حال آنها را در قران بیان می کند.
4-      نتیجه تمام کارهای خوب یا بد اول به خودمان برمی گردد .

با تشکر از : دانشجوی گرامی عارف حاجی پور

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۷ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:33  توسط مرتضی اسماعیلی | 

مسجد شیخ ابو اسحق

اینجا مسجد شیخ ابواسحق است . مسجدی با بیش از هتفصد سال قدمت . مسجدی ثبت شده در میراث فرهنگی لارستان . یادبودی از بزرگان ما . مسجدی با معماری سنتی گلی جنوب . مسجدی که...

مسجدی که در حقش نامهربانی ها کرده ایم . مسجدی که فراموشش کرده ایم .

در ماه مبارک رمضان و به خصوص در زمان افطار اکثر مردم به طرف مراسم افطاری مساجد خود می روند یکی به طرف مسجد سلحشور و دیگری به مسجد جامع کهنه و آن یکی هم به مسجد حاج زینل خواجوی ... و گروهی هم خود را به افطاری مساجد شهرک کهنه می رسانند اما کمتر شخصی پیدا می شود که در حال رفتن به سوی افطاری در قدیمی ترین مسجد روستای کهنه ، مسجد شیخ ابی اسحاق باشد تا روزه خود را با اذان محمدرسول حاجی پور معروف به رسولا افطار کند.

افطار با چند عدد خرما و دوغ و آب در کوزه برای چند لحظه هم که شده ما را را به زمان قدیم یا همان دوره وتی می برد.

افطاری در مسجدی با قدمت حدود 8 قرن و جز یکی از آثار ملی ایران واقعا حال و هوای دیگری دارد.

بله ...روزگار غریبی است ... مسجدی که روزگاری با آب پاک و گل پاک و دل پاک ساخته شد امروز در میان  آهن و سیمان به فراموشی سپرده می شود .... بله ... مسجدی که در میان سفره های رنگین افطاری مساجد جدید ٬ برای ورود جماعتش به لحظه شماری نشست اما دریغ از ......

با تشکر از : دانشجوی گرامی عارف حاجی پور

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ شهریور۱۳۸۹ساعت 21:56  توسط مصطفی رضایی | 


تاکنون در مرحله سوم بازیها اين نتايج بدست امده است

 شهدای گراش 6 شهاب فیشور 1 – کوره 7 محلچه 2

در دیدار روز بعد  استقلال گراش 4 محلچه 3  - شاهین اوز 3 شهدای گراش 2

 یکشنبه شب دیدار حساس شاهین اوز وشهاب فیشور برگزار شد که  تیم شاهین اوز با نتیجه 6 بر 2 تیم شهاب فیشور را شکست داد تا از تیم های صعود کننده به مرحله نیمه نهایی باشد.

منبع : سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ شهریور۱۳۸۹ساعت 10:59  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جناب آقای شیخ عبدالله منصوری در یکشنبه شب مورخه 14/6/89 مصادف با 27 رمضان بعد از نماز تراویح که توسط ایشان   به پایان رسید در مسجد جامع شهرک کهنه اوز حضور داشتند و اهالی کمال استفاده را از صحبت و صدای دلنشین او بردند .خلاصه سخنان ایشان به شرح زیر می باشد:


در ابتدای سخنشان اشاره ای به فرهنگ سازی در استفاده از ماهواره و اینترنت داشتند و همچنین در مورد شبکه ماهواره ای فارسی وان و هدف از ایجاد این شبکه سخنان کوتاهی عرض کردند و بعد از این به سراغ موضوع اصلی بحث خودشان که در مورد رمضان تمرین مسابقه در کار خیر بود ، رفتند و فرمودند که رمضان مسابقه ای است برای انسان در کارهای خیر برای رسیدن به هدف والا که همان بهشت خداوند می باشد و ما هم باید همانند اصحاب پیامبر در کارهای خیر ازهمدیگر سبقت بگیریم وهمانند ابوبکر و عمر( رضی ) باشیم که در تجهیز لشکر مسلمانان در جنگ تبوک از همدیگر سبقت می گرفتند.
در پایان سخنانشان قصیده ای از شیخ اجل سعدی که در مورد راز و نیاز با خداوند بود را با صدای دلنشین  خود قرائت نمودند.

با تشکر از دانشجوی عزیز :
 
آقای عارف حاجی پور جهت ارسال خبر
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۶ شهریور۱۳۸۹ساعت 10:25  توسط مرتضی اسماعیلی | 
در آخرین روز های ما ه مبارک رمضان و آر زوی قبولی طا عات وعبادات از در گاه خداوند قادر متعال و در آستانه فرارسیدن عید سعید فطر، مجددآ از نیکوکاران گرامی  استد عا می شود هیا ت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز را حمایت ومسا عد ت های مادی را به هر میزان و برای طر حهای زیربه حساب هیا ت امنای دانشگاه آزاد در بانک ملی شعبه مرکزی اوز و به حساب شماره 0104086644008 واریز فرمایند.
 
 
 
۱-  ساختمان 5000 متر مربعی در حال احداث آموزشی ( اعتبار مورد نیازحدود بیش از یک ملیارد تومان).
 
۲-   کتا بخانه تخصصی در حال تجهیز (اعتبار مورد نیاز حدود 15 ملیو ن تومان ) ضمن اینکه تاکنون  آقایان شیخ عبدالقادر فقیهی،محمد خواجه یوسف نامی وخانم خالده اسما عیلی (ریئس و نایب ریئس و عضو هیا ت امنای دانشگاه آزاد دفتر دبی) حاج محمد علی انگا شته  و احمد صمدانی  (اعضا ی هیا ت امنای  دانشگاه آزاد اوز) ،حاج عبد الله زمانی  و ابرا هیم اسما عیلی شهر وندان مقیم شیرازواحمد امینی مقیم اوزبه منظور این امر فرهنگی معادل 9 ملیو ن تومان  مسا عد ت نموده وحدود شش ملیو ن تومان دیگر مورد نیاز است.
 
 
۳-   سالن چند منظوره 135 متر مربعی اعتبار مورد نیاز حدود 13 ملیون تومان  که فقط نصب آکاسید (سقف کاذب آن باقی مانده است) با این حال سالن مورد بهره برداری قرار گرغته و امتحا نات دانشجویان  تر م تابستانه در آن برگزار گردیده است وکل هزینه انجام شده مورد احتیاج است.
 
 
 
۴-   تجهیزا ت برای سالن چند منظوره (اعتبار مورد نیاز حدود 20 ملیون تومان ) نقلام مورد نیاز بر اسا س اولویت : دودستگاه کولر اسپلیت  که نصب شد ه است (5/2 ملیون)، میز کنفرا نس برای وسط سالن  (2 ملیون) ،صندلی و میز ساده وسط هر دو صند لی کنار د یوار(4 ملیون)سفارش تهیه  داده شده و به زودی در سالن مستقر می شوند،و یدیو پروژکتو ر وپرده نما یش برای استفاده آموزشی دانشجویان (5/1 ملیون) ،صندلی دور میز کنفرا نس (4 ملیون )،میکروفن روی میزبا منبع آن (4 ملیو ن) و تلویزیون 50 اینج برای استفاده آموزشی دا نشجویان (4 ملیو ن ) . لازم به توضیح است مبلغ داخل پر انتز بر اسا س تومان می باشد و تا کنون خانم ها و آقایان فوزیه خضری (دبیر اداری هیا ت امنا ی دانشگاه آزاد دفتر دبی)،فوزیه خضر یان ،فاعل خیر و آجی مزرعی(عضو هیا ت امنا ی دانشگاه آزاد اوزبرای این منظور مبلغ پنج ملیو ن تومان مساعدت  و حدود 15 ملیو ن تومان مورد نیاز است.
 
 
۵-   خد مت نیکوکاران اطمینا ن داده می شود همچون روال معمول امکانات دانشگاه از جمله سالن چند منظور ه در اختیار فعالان فرهنگی و اجتما عی به خصو ص جوانان که شهر خدمت رسانی می نما یند ، قرار خواهد گرفت.
 
منبع : هیات امنای دانشگاه آزاد اوز
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۵ شهریور۱۳۸۹ساعت 14:6  توسط مرتضی اسماعیلی | 

برات در روستای کهنه اوز

و

دنیای قشنگ بچه ها

 

با تشکر از :

عکس : آقای رسولی

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۵ شهریور۱۳۸۹ساعت 12:11  توسط مصطفی رضایی | 

دوستی برایمان ایمیل ارسال نموده اند که آیا تغییر نام شهرک جدید کهنه به اسم توحید صحت دارد یا خیر؟

در ضمن این دوست عزیز ذکر نموده اند که این تغییر نام با مشورت اهالی شهرک با رای گیری بوده است که البته تعداد شرکت کنندگان کمتر از 70 نفر بوده است! این دوست عزیز متذکر شده اند در صورت صحت خبر آیا این حق فقط همین تعداد شرکت کننده در جلسه بوده که در این امر مهم دخیل باشند ؟ گویا نام شهرک اینگونه که این دوست عزیز برایمان ارسال نموده است فقط با رای 31 نفر بوده است!

اما در جواب این دوست که خواسته اند در یک پست جهت اطلاع عموم پاسخ داده شود به عرض می رسانیم در این خصوص بی اطلاع می باشیم ولی آنچه که بر اساس قانون محرز می باشد بدین گونه تغییر نام مرسوم نیست البته این مسئولین مربوطه یهتر است پاسخگو باشند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۵ شهریور۱۳۸۹ساعت 8:8  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جاده قدیمی مربط که شهرهای اوز، گراش وشهر جدید لار را به جاده اصلی لار – جهرم متصل می سازد. اگر احیا، ترمیم و ساخته شود، باعث رفاه و آسایش بسیاری از مردم منطقه است. سالهاست که مردم اوز تقاضای احیا و ساخت این جاده قدیمی را دارند. از اداره کل راه و ترابری لارستان تقاضا داریم در ساخت این جاده اقدام نماید.


بدیهی است بخش عظیمی از مردم شهرهای یاد شده بالا و توابع و روستاهای بخش های جویم و بنارویه از این راه بهره مند خواهند شد. طول جاده مربط 33 کیلومتر است که با همت مردم و مسئولان می توان برای ساخت آن اقدام کرد.

با تشکر از آقای امیر مزرعی از اوز جهت ارسال مطلب

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۵ شهریور۱۳۸۹ساعت 6:38  توسط مرتضی اسماعیلی | 


به تمام متقاضیان مقاوم سازی منازل در روستاها تسهیلات؛با بهره 4 درصد اعطا می شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان لارستان با اعلام این خبر افزود: از تمام ساکنان محترم روستاها ر سطح شهرستان لارستان که دارای منازل خشت و گلی می بشند تقاضا داریم برای بهسازی و مقاوم سازی منازل خویش به این بنیاد مراجعه و از تسهیلات با بهره کم استفاده کنند.
مهندس ناصر زائری با بیان این اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لارستان با اعطای وام و نظارت بر ساخت وساز منازل باعث استحکام منازل می شود گفت: تمام خانه های مقاوم سازی شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می تواند در مقابل زلزله هایی به قدرت 7 ریشتر مقاومت کنند. وی همچنین گفت در جریان زلزله اخیر شهر اشکنان که زلزله 8/5 ریشتری حادث گردید اگثر خانه های خشت و گلی آسیب کلی دید ولی منازل مقاوم سازی شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  حتی ترک هم برنداشته و کمترین آسیب را دید و این موضوع می تواند اعتماد روستائیان را به بهسازی و مقاوم سازی منازل خویش افزایش دهد.

با تشکر از دانشجوی عزیز :
 
آقای عارف حاجی پور جهت ارسال خبر
 منبع : نشریه عصر اوز

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۴ شهریور۱۳۸۹ساعت 20:59  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تيم فوتسال پاسارگاد متشكل از دانشجويان ايراني در ليگ برتر كشور فيليپين با درخشش خود از ميان 14 تيم  ليگ برتری به مقام قهرماني رسيد.همچنین در مسابقات چهارجانبه در تورنمنتي كه به حمايت از كودكان بي سرپرست در كشور فيليپين برگزار گردید این تیم به مقام قهرمانی دست یافت.

آقاي محمدرسول زماني دانشجوي دندانپزشكي از روستاي كهنه اوز كه در كشور فيليپين مشغول به تحصيل مي باشند يكي از بازيكنان موثر  در تيم پاسارگاد مي باشند كه علاوه بر موفقيت در رشته هاي ورزشي فوتبال و فوتسال در كشور فيليپين ايشان با تلاش خود در سطح علمي هم از دانشجويان ممتاز دانشگاه  مي باشند. براي آقاي محمدرسول زماني دانشجوي موفق كهنه اوز در كشور فيليپين آرزوي موفقيت مي نمائيم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۴ شهریور۱۳۸۹ساعت 17:1  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تشکر از دوستان عزیز در کلوب دوستاداران شهر اوز

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳ شهریور۱۳۸۹ساعت 19:25  توسط مرتضی اسماعیلی | 

رمضان در مسجد جامع شهرک کهنه اوز

افراد این مسجد با گفتن الله اکبر سید مختار (موذن و خادم این مسجد) روزه خود را با خواندن دعایی که در تصویر زیر می بینید و البته با خوردن خرما، افطار می کنند و از نعمت های بی شمار خداوندی در هنگام افطار بهره می برند از خرما و گپک که بر سر همه سفره هاست گرفته تا حریصه ٬آش ٬ ماست ٬ دوغ ٬ باقله ٬ژله ٬ کستر ٬ زولبیا و بامیه که شیرینی جات رمضانی هستند .

 سفره افطاری در رمضان  با تلاش اهالی این مسجد.

بامیه و باقله که اهالی مسجد رسول اکرم (ص) آورده اند.

سفره خالی از غذا و البته خالی از افراد بعد از افطار و برگزاری نماز تراویح با ذوق و شوق افراد بزرگ و کوچک .

برگزاری حلقه قرآن بعد از نماز تراویح .

با تشکر از دانشجوی عزیز :
 
آقای عارف حاجی پور
 
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳ شهریور۱۳۸۹ساعت 17:4  توسط مصطفی رضایی | 

تیم فارسیان جنوب امسال هم مثل سالهای گذشته در مسابقات جام رمضان در جزیره قشم حضور یافته است.این تیم در 2 جام شرکت نموده است که در هر 2 جام به مرحله نیمه نهایی صعود کرده است.

بازیکنان ایستاده از راست:مختار میرزایی(سده) حسین خوشابی (اوز) نظام نورسته (خنج) محمد اسماعیلی (کهنه) ولید صمدانی(اوز)  نشسته از چپ:ابراهیم قنبری(هرم) سعدالله احراری(بلغان)مجید راستی(سده)

سرپرست:عبدالله کوهگرد(محلچه)

مربی:مجید جلیلی(کهنه اوز)

با تشکر از  آقای مجید جلیلی از درگهان

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳ شهریور۱۳۸۹ساعت 11:43  توسط مرتضی اسماعیلی | 

و چند عکس ویژه ماه مبارک رمضان

با تشکر از دانشجوی عزیز آفای عارف حاجی پور جهت ارسال تصاویر

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳ شهریور۱۳۸۹ساعت 11:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 

به پیشنهاد کمیته ورزشی روستای کهنه و شهرک  از بنده خواسته شد که یک نظرسنجی از مردم در وبلاگ محبوب روستا داشته باشیم تا نظرات مردم را در مورد تیم فوتسال روستا در این دوره از مسابقات مطلع شویم.( آقای عارف حاجی پور )


به نظر شما مهمترین دلیل ناکامی تیم فوتسال روستای کهنه  در این دوره و چند سال اخیرکدام گزینه می باشد؟


1-      ضعف مدیریت و مربیان ورزشی
2-      عدم انگیزه در بازیکنان تیم
3-      عدم حمایت همه جانبه از ورزشکاران
4-      مهاجرت برخی بازیکنان تیم

دوستان عزیز می توانید هم در قسمت نطرات این پست و هم در نظر سنجی ویژه در این خصوص نظرات خود را ارسال نمائید.( سمت چپ قالب وبلاگ )

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳ شهریور۱۳۸۹ساعت 11:17  توسط مرتضی اسماعیلی | 

براساس خبرهاي دریافتی از اوز در ادامه مسابقات فوتسال داخل سالنی 6 تیم به مرحله بعدی صعود کرده اند که در گروه یک تيم هاي شاهین اوز – شهاب فیشور واستقلال گراش حضور دارند ودر گروه دو تیم های کوره – شهدای گراش ومحلچه حضور دارند تا برای صعود به مرحله نیمه نهایی به رقابت بپردازند  این بازیها از امشب جمعه ساعت 10 ادامه خواهد داشت .متاسفانه در این دوره از بازیها تیم های اوزی کمتر حضور داشتند وسهم فوتبال اوز در این رقابت ها کمرنگ است .

منبع : سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  جمعه ۱۲ شهریور۱۳۸۹ساعت 19:2  توسط مرتضی اسماعیلی | 

از سوی کمیته ی دانشجویی ، مراسم اعتکافی با حضور جمعی از دانشجویان روستاهای کهنه و شهرک برگزار گردید.


این اعتکاف از ظهر سه شنبه مورخه 9/6/89 در مسجد جامع شهرک کهنه و با حضور 20 نفر از دانشجویان کهنه و شهرک آغاز گردید.
در ابتدای این اعتکاف، آقای سید مرتضی حسینی امام جمعه شهرک کهنه، توضیحاتی درباره اعتکاف و آداب آن بیان نمودند.


برنامه هایی که در این اعتکاف دانشجویی انجام شد به شرح زیر می باشد:
-          - حلقه ی تلاوت قرآن بعد از نماز ظهر و تراویح
-          - پخش فیلمی از سخنرانی دکتر ویسی با موضوع درد و درمان
-          - نشستی با هدف آشنایی با تک تک دانشجویان و اطلاع از آخرین وضعیت تحصیلی آنها
-          - جلسه ی بحث و گفتگو با موضوع دوست خوب و بد و تأثیر آن بر زندگی دینی و اجتماعی انسان
-          - شرکت در نماز های تراویح و قیام
-          -  برگزاری و حضور در مراسم افطاری و سحری


این اعتکاف بعد از نماز صبح روز چهارشنبه به پایان رسید.

 تشکر از دانشجوی گرامی :  آقای عارف حاجی پور

 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۲ شهریور۱۳۸۹ساعت 14:38  توسط مرتضی اسماعیلی | 

از آنجايي كه آقای  مصطفي رضايي دبير زبان انگليسي شهر اوز – هنرجوي مراحل پاياني دوره ممتاز در خط نستعليق مي باشند – علاقه ي زيادي به تحقيق و كشف آثار دستنويس خطاطان قديمي در روستاي كهنه اوز دارند.

آقای مصطفی رضایی

ماحصل سالها تحقيق و پ‍ژوهش ايشان يك جلد ديوان حافظ دستنويس از لابلاي خرابه هاي خانه هاي قديمي در جريان بارندگي سال 1371 مي باشد.قسمتي از صفحات اوليه كتاب توسط موريانه به آن صدمه رسيده است و نام خالق اين اثر از بين رفته است. ولي بر اساس رواياتي اين كتاب احتمالا توسط مرحوم ملا عبداله كهنه اي نوشته شده است.اما متاسفانه اين كتاب به طرز مشكوكي مفقود گرديده است.

دومين اثر كشف شده سه جلد كلام اله مجيد به خط عالم بزرگوار و مدرس قرآن كريم مرحوم ملا محمود خادمي كهنه اي مي باشد..اين كتاب سالها در مسجد جامع قديمي روستاي كهنه – اين مسجد با شماره ثبت 22219 مورخه 18/6/1387  درفهرست ميراث ملي ايران ثيت گرديده است – در اختيار عموم قرار داشته و گفته مي شود هم اكنون نزد وراث ايشان نگهداري مي شود. مرحوم ملا محمود خادمي از عالمان – مدرسان و قاريان قرآن كريم در روستاي كهنه اوز بوده است كه فرزندان ايشان مرحومان حاج محمد حسين – محمد ملا – و ملا فاطمه نيز از مدرسان و قاريان بنام قرآن در حيات خود بوده اند.

مرحوم حاج جعفر محمودی

از ديگر آثار شناخته شده تعداد چند جلد از قرآن دستنويس از آثار خطاطان " مربوطي " و كهنه " ايهاي مهاجر به منطقه فرامرزان مي باشد.اين آثار توسط وراث به موزه شهر جناح اهداء گرديده و هم اكنون در اين محل نگهداري مي شود.در ادامه تحقيقان مصطفي رضايي به بررسي فعاليت مرحوم ملا عبداله كهنه اي مي پردازد .گفته مي شود مرحوم ملا عبداله در ترجمه – تفسير قرآن كريم و احاديث تبحر زيادي داشته است و در روايت قصص انبياء صاحب سبك خاصي بوده اند. همچنين گفته مي شود مرجوم ملا عبداله در كشورهاي هندوستان – بحرين و امارات متحده عربي به كسب علوم ديني پرداخته است. ايشان در دهه هاي پاياني عمر خود نابينا مي شود. در ميان تحقيقات از اين شخصيت ديني – آقای مصطفي رضايي متوجه مي شوند كه دفترچه اي از اشعار مرجوم عبدالرحيم رحيمي شاعر كهنه اي نزد مرحوم ملا عبداله بوده و اين دفترچه يكي از منابع موفق براي جمع آوري اشعار رحيمي محسوب مي شود. اما با توجه به اينكه مرحوم ملا عبداله داراي فرزندي نبوده است مشخص نگرديده است اين دفترچه و همچنين ديگر كتب و آثاردر نزد ايشان به چه سرنوشتي دچار و يا نزد چه كسي و در كجا نگهداري مي شوند؟

مرحوم محمدصالح آزادی

اما اشعار مرحوم عبدالرحيم رحيمي از طريق تحقيقات شفاهي و كمك گرفتن از حافظه ي دو تن از هم سالان رحيمي – مرحومان محمدصالح آزادي و حاج جعفر محمودي و ميانسالان روستاي کهنه که اشعار مرحوم عبدالرحيم رحيمي را سينه به سينه شنيده و حفظ نموده جمع آوري گرديده و همين تحقيق سبب گرديد تا در سايه ي حمايتهاي مالي آقاي عبدالرحيم رحيمي و برادرانشان فيلم مستند " از مربوط تا پهروز و از رحيمي تا رحيمي "  ساخته شود.

آقای عبداله رحیمی به همراه فرزندانش

از راست به چپ : آقایان یعقوب - اسماعیل -ابراهیم - عبدالرحیم - محمد و عبداله رحیمی

 اين فيلم بصورت دي وي دي ارائه شده است و شامل سه بخش مي باشد. در قسمت مقدمه با بياني ساده و شيوا به بحث تاريخچه مربوط – كهنه ي قديم و در قسمت مياني زندگينامه و اشعار رحيمي توسط همسالان – علاقمندان و كارشناسان و در قسمت پاياني معرفي شاعر عبداله رحيمي و شعر معروف حادثه ي تلخ كوه پهروز در سال 1359 مي باشد.در اين قسمت آقاي عبداله رحيمي شاعر كه متولد 1319 روستاي كهنه اوز مي باشد ماجراي آموختن سواد و شعر گويي خود را به طرز شيوايي بيان مي نمايد كه نكات آموزنده اي براي جوانان – دالنش آموزان و د انشجويان دارد. . شعر حادثه كوه پهروز به صورت شلوا و ني مي باشد كه در اين قسمت از هنرمندي ناصر وجودي نوازنده ني و صداي ماندني وحداني و در قسمت آغازين از آقاي شرف الدين نوري  ( كرنا ) استفاده شده است كه معرفي سه هنرمند گمنام روستاي كهنه اوز يكي ديگر از مزاياي اين فيلم مي باشد.

تا كنون آقاي مصطفي رضايي 3 فيلم مستند ساخته اند. ايشان معتقد هستند كه  هر كسي بايد دين خود را به نحوي به زادگاه خود ادا نمايد و چه زيبا ايشان با توجه به دانش خود به اين امرپرداخته اند.ماحصل تلاش ایشان ساخت سه فیلم مستند یتیم تفنگ به دست - تا رمضان دگر و  از مربوط تا پهروز و از رحيمي تا رحيمي  می باشد . براي ايشان و خانواده محترمشان آرزوي سلامتي و موفقيت داريم.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۱ شهریور۱۳۸۹ساعت 21:3  توسط مرتضی اسماعیلی | 

دوستان عزیز فعالیت این وبلاگ به دو سالگی خود نزدیک می شود.

و این موفقیت را مدیون حضور پر رنگ همه شما عزیزان بازدید کننده می دانیم.

به نظر شما طی این فعالیت وبلاگ مهمترین و جالبترین خبر یا گزارشی که مشاهده نمودید

 چه بوده است؟

نظر بازديد كنندگان محترم وبلاگ در اين خصوص:

 

۱ - شرجي

از لحاظ جالب بودن : شاید پیدا شدن ابراهیم حسینی رو بشه از همه مطالب جالبتر دونست و البته برای خانواده خودش مهمترین مطلب

۲ - pesar hamsaye

shayad mohem tarin etefagh hamoon ke modiirane weblooog kam avoooordam va goftan ma ba web site faaliyat nemikooooooooooonim


kam avooooooordam modiirane webloooooooooooooooog

۳ - چيز

به نظر من و خیلی ها جذابترین و عالی ترین پست :
ازخودروی حمل زباله روستا چه خبر؟ که توسط عارف حاجی پور نوشته شده بود و یکی از دلایلی که می گیم بهترین پست بوده اینه که بعد از درج این مطلب دهیار به تهران رفته و مدارک ماشین رو هر چه زودتر فراهم کرده و ریئس شورا هم برای مردم قشنگ توضیح دادند .

۴ - delshekasteh

واقعا بايد به مديران ؤبلاك خسته نباشيد كفت كه طي اين 2 سال ؤبلاك رو به بهترين نحو احسن به روز كردن

۵ - محمد رسول زمانی(فیلیپین)

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران وبلاگ, ماشاا... این وبلاگ اینقدر زیاد خبرهای مهم و جذاب داشته که نمی توان جالبترین رو انتخاب کرد...
باز هم از مدیران و تمام کسانی که با این وبلاگ همکاری دارند کمال سپاسگذاری دارم.

۶ - مهدی ملقب به قدیمی

سلام رفیق . طاعات قبول .


دمت گرم . با وبت حال کردم . سبز باشی و مانا .


یاحق . رخصت .

۷ -  بیتا

بازگشت اقای ابراهیم حسینی به نظر من جالبترین بود البته جالب زیاد داشتین دست شما مرسی دوستان

۸ - سرشناس Q8

به نظر من مطلب مرگ در غربت گور در دور دست با مطلبي كه استاد رضايي نوشته بود واقعا داغون شديم

۹ - سرشناس Q8

واقعاً هر چي بگيم احسن كمه اگه همه مثل آقای رضایی به فکر زادگاهمون بوديم فكرشو بكنيد الان زادگاهمون کجا بود ولي بازم خدا رو شكر
با تشكر فراوان از آقاي رضايي و آقاي اسماعيلي به خاطر درج مطلب

۱۰ - شاهرود

خبر جالب محمد رسول زمانی

۱۱ - از شارجه

از مدیران وبلاک تشکر دارم

۱۲ - Mr:RaRa

الا اي مصطفي زنده دل, ياد

تو گفتي از غم پيشينيان ياد

دگر باره تو گفتي راز پهروز

هميشه يادهاشان ,زنده در ياد

شعر از:محمد سلامي

۱۳ - تازه حاجی شده

این وبلاگ یکی از مهمترین وبلاگ های منطقه ی جنوب ایران می باشد ...
ام مطالب جالب :
1- بازگشت سید ابراهیم که کاش برنمی گشت معلوم نشد کجا رفت .. ..

2- مرجان دختری در صدف بیماری که گویا بخاطر همین مطلب کمک های انساندوستانه خوبی به مرجان شد .

3- گزارش مسجد حاج زینل که خیرینی کمک های خوبی به مسجد کردن و دارن سالن برای مسجد می سازن و بلند گو خریدن ..

4- مرگ در غربت گور در دوردست

و جالبترینش اینه که شورای روستا کهنه را وادار به فعالیت کرده و گزارش های ورزشی

۱۴ -daroghe

mibosim daste kasani ke be har nahvi be rosta khedmat mikonand ,khoda kone hamishe in sayt be roz bashe va baese pishrafte rosta bashe,daste modiran in sayt ro baz ham be garmi mifesharim

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۱ شهریور۱۳۸۹ساعت 16:55  توسط مرتضی اسماعیلی | 

چهار شنبه شب  1سپتامبر تکلیف یک تیم دیگر مشخص می شود نفت اوز و محلچه تیم محلچه از بازیکنان صدرای شیراز استفاده می کند"

بازی های دور دوم جام رمضان هم کم کم به روزهای پایانی خود نزدیک می شود . امروز 30 اگوست تیم کهنه پر طرفدار   5بر  2 از شهدای گراش شکست خورد و از راهیابی به دور بعد محروم شد فیشور هم 8بر 2 نبرد لار را شکست داد و به دور بعد صعود کرد. استقلال گراش هم  4بر 0 امید شاهین را شکست داد و به دور بعد صعود کرد.

منبع : سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۱ شهریور۱۳۸۹ساعت 12:44  توسط مرتضی اسماعیلی | 

با تشکر از دوستان عزیز در کلوب دوستداران شهر اوز

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۱ شهریور۱۳۸۹ساعت 12:39  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جناح آنلاين : شيخ صالح انصاري از علما برجسته اهل سنت جنوب كشور و مدير مدرسه علوم ديني امام شافعي شهر اوز . ديروز بنا به گزارش وبلاگ مربوطي در مسجد جامع اين شهر سخنراني داشته اند .


معظم له از مهمترين ناطقين ديني منطقه و از اعضاي هيئت فتواي شوراي عالي مدارس اهل سنت جنوب ايران محسوب ميشوند .


متن گزارش وبلاگ مربوطي بدين شرح است :

جناب شیخ صالح انصاری به دعوت سید مرتضی حسینی امام جمعه شهرک کهنه مبنی بر ایراد سخنرانی  در دوشنبه شب بعد از نماز تراویح در مسجد رسول اکرم(ص) حضور یافتند و صحبتی با مردم داشتند که خلاصه سخنان ایشان به شرح زیر می باشدصحبت های جناب شیخ دارای دو بخش بود که بخش اول در مورد حقیقت روزه و اینکه روزه برای هدایت شدن می باشد و قرآن برای متقین باعث هدایت می باشد و در رمضان همچنان که از حلال خداوندی پرهیز می کنیم و چیزی نمی خوریم همچنان باید از حرام خداوند هم به خصوص در ماه مبارک رمضان خودداری کنیم.بخش دوم سخنان شیخ مربوط به حادثه بزرگ و با اهمیت 17 رمضان جنگ بدر بود و نتایج این چنگ را برای مردم بازگو کردند.لازم به ذکر می باشد که جمعی از مردم کهنه هم  در مسجد جامع شهرک کهنه حضور داشتند.


با تشکر از دانشجوی گرامی :  آقای عارف حاجی پور


اين مطلب بهانه ايي شد تا بنده فايل صوتي سخنان شيخ محمد صالح انصاري در نماز استسقا سال گذشته كه با حضور جمعيت چندين هزار نفري در شهر بستك برگزار شد را به شما هديه نمايم .

در اين سخنان آقاي انصاري بعلت همزماني اين مراسم با حمله جنايتكارانه رژيم غاصب صهيونيستي به غزه شرحي بر مظالم روا شده بر مردم فلسطين و همچنين تاريخ پر افتخار جهان اسلام در دوران حضرت عمر فاروق(رض) و همچنين معاويه ابن ابي سفيان (رض) ارائه مي نمايد .


همچنين در اين سخنراني شيخ محمد صالح انصاري (دامت بركاته) بر لزوم تهذيب نفس و دوري از شرك و كفران نعمت تاكيد مي كند و راههاي نزديكي به خداوند را برمي شمارد .


لينك دانلود با حجم 2703kb :

http://janahia.persiangig.com/audio/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2%20%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B3%D9%82%D8%A7-%D8%B4%D9%8A%D8%AE%20%D8%B5%D8%A7%D9%84%D8%AD%20%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%B1%D9%8A.amr

وبلاگ مربوطي ( كهنه اوز ) :

با تشكر از دوست عزيز در جناح آنلاين و انعكاس خبر

+ نوشته شده در  سه شنبه ۹ شهریور۱۳۸۹ساعت 22:11  توسط مرتضی اسماعیلی | 

تیم فوتسال کهنه در دوشنبه شب مورخه 8/6/89 با تیم شهدای گراش بازی داشت که برای رفتن به مرحله بعد باید تیم شهدا را شکست می داد ولی تیم فوتسال کهنه درحضور بی نظیر و فراوان و پرشور تماشاگران خود با نتیجه 6 بر 2 تن به شکست داد و از رفتن به مرحله بعد بازماند. گلهای تیم کهنه را محمد حسینی و عیسی رضایی به ثمر رساندند. قبل از این بازی هم تیم استقلال گراش توانست با نتیجه 4 بر صفر تیم امید شاهین اوز راشکست دهد و به این ترتیب از این گروه تیم های شهدای گراش و استقلال گراش به مرحله بعد راه پیدا کردند و تیم های فوتسال کهنه و امید شاهین اوز از گردونه مسابقات خارج شدند.نکته ای که در مسابقه بین دو تیم کهنه و شهدای گراش خیلی به چشم می خورد حضور تماشاگران فراوان و پرشور و پیشکسوتان ورزش روستای کهنه بود که از کهنه برای تشویق تیم خودشان آمده بودند. در پست های بعدی دلایل ناکامی در این دوره از مسابقات را از زبان مسئولین خواهید شنید.

با تشکر از دانشجوی گرامی :

آقای عارف حاجی پور

+ نوشته شده در  سه شنبه ۹ شهریور۱۳۸۹ساعت 10:41  توسط مرتضی اسماعیلی | 

جناب شیخ صالح انصاری به دعوت سید مرتضی حسینی امام جمعه شهرک کهنه مبنی بر ایراد سخنرانی  در دوشنبه شب بعد از نماز تراویح در مسجد رسول اکرم(ص) حضور یافتند و صحبتی با مردم داشتند که خلاصه سخنان ایشان به شرح زیر می باشد:

صحبت های جناب شیخ دارای دو بخش بود که بخش اول در مورد حقیقت روزه و اینکه روزه برای هدایت شدن می باشد و قرآن برای متقین باعث هدایت می باشد و در رمضان همچنان که از حلال خداوندی پرهیز می کنیم و چیزی نمی خوریم همچنان باید از حرام خداوند هم به خصوص در ماه مبارک رمضان خودداری کنیم.بخش دوم سخنان شیخ مربوط به حادثه بزرگ و با اهمیت 17 رمضان جنگ بدر بود و نتایج این چنگ را برای مردم بازگو کردند.لازم به ذکر می باشد که جمعی از مردم کهنه هم  در مسجد جامع شهرک کهنه حضور داشتند.

با تشکر از دانشجوی گرامی :

آقای عارف حاجی پور

+ نوشته شده در  سه شنبه ۹ شهریور۱۳۸۹ساعت 10:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 

شوراي شهر و تلاش مضاعف

با مقدمه اي، مطلب اصلي را به سمع و نظر خوانندگان محترم می رساند:

ماهنامه عصر اوز عمر ده ساله اش را طي مي كند. هر چند تلاش كرديم تا تعداد نويسندگان ماهنامه را اضافه كنيم نشد و اگر خوب بررسي شود مي بينيم مدتي است مقالات مندرج در عصر اوز از تراوش قلم فقط چند نفر كه دلشان براي پيشرفت و توسعه ي زادگاهشان مي تپد تجاوز نمي كند. چنان چه مرا هم جز اين چند نفر به حساب آوريد بايد عرض كنم « نوشتن سخت است». زيرا همين كه نشريه سر از چاپ به در آورد، باران انتقاد فرو مي بارد افراد مختلف به دلايلي درباره مقالات اظهار نظر كرده و انتقاد مي كنند. گردانندگان و نويسندگان عصر هم پي به اين مطلب برده اند و تا آنجا كه ممكن است مي كوشند افكار كتبي شان آنچنان ارائه نمايند كه بيشتر خوانندگان راضي باشند. اين معضل مرا به ياد سال هائي مي اندازد كه در مدرسه بدري در ساختمان حاج محمد رحيم نزديك لرد ميري اوز درس مي خواندم. در آن روزگار در كلاس چهارم ابتدائي به ما نت موسيقي ياد مي دادند و آنچه كه به خاطرم مانده خطوط پنجگانه حامل بود كه كليدهاي نت ها بر آن خطوط قرار مي گرفت. حال كاري ندارم كه آن درس چگونه تدريس مي شد و من چون اهل فن نيستم فقط اين را جهت يك مقايسه مي نويسم كه آن علامت ها كه بر رو و ميان خط هاي حامل گذاشته اگر كمي زير و بالا مي شد آهنگ فرق مي كرد.

نوشته هاي امروز ما در عصر اوز نيز آنچنان است كه بايد بر روي خط و ما بين خط اجتماع پسند طوري قرار گيرد كه صداي افراد در نياورد.

حال كه نوشته ام به اينجا رسيد خوب است چرخشي بكنم و مطلب اصلي مقاله را بنويسم. روي سخنم با اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر اوز است. اولا به ايشان تبريك و تهنيت مي گويم كه با تصويب مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان به طور استثناء دوره ي خدمتي شان دو سال ديگر تمديد شد تا با انتخابات رياست جمهوري هم زمان شده كه كلي از زحمات و مخارج متعلقه انتخابات كمتر گردد و سپس از آنان مي خواهم كه قدر اين نعمت اضافي بدست آمده را بدانند و براي پيشرفت شهر كه مي دانم همه تان خواهان آنيد تلاش مضاعف كنيد تا از اين رهگذر هم به دستور و فرمان مبارك مقام معظم رهبري عمل كرده باشيد و با تلاش و كار مضاعف فعاليت بيشتر خود را نشان دهيد و هم فوايدي نصيب شهر اوز گردانيد. از جمله راهنمائي هايي كه مي توانم در اين خصوص بكنم اينست كه برنامه هاي مدون كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت تنظيم و اعلام فرمائيد و براي انجامش سفرهائي به بندر عباس، شيراز و دبي داشته باشيد و جوانان و تجار اوزي كه در آن ديار مشغول فعاليت اند از اين برنامه ها آگاه سازيد.

اطمينان خاطر دارم چون برنامه هاي درست و مترقي شما را ببينند، دست شما را مي گيرند و حتي مي فشارند. اوزي ها به خصوص طبقه جوان تا به امروز براي پيشرفت كارهاي عمراني اوز « نه » نگفته اند. من خود بارها شاهد بوده ام آنهائي كه در امارات ( دبي ) يا بندر عباس هستند چگونه با مارو به رو شده اند و دست آوردهاي خوبي از آنان نصيبمان شده است. يادآور مي شويم كه در اثر همت و سعه صدر آنان است كه دانشگاه هاي پيام نور ديني و آزاد اسلامي به وجود آمده و سال به سال در حال پيشرفت است جهت برقراري و تاسيس دانشكده بهداشت نيز خوشبختانه تمام شروط و درخواست هاي مركز توسط خيرين محترم انجام گرفته كه با حصول و وصول دستور كتبي از وزارت محترم بهداشت دست بكار و راه اندازي مي كنيم.

همچنين كار هاي ديگري چون ساختمان دادگاه، نصب آب شيرين كن، ساخت اداره راه، آسفالت و چراغاني بلوار زيباي نبي اكرم (ص)، پاساژهاي متعدد، جايگاه عرضه بنزين و مواد سوختي و خيلي از اقدامات بزرگ و كوچك انجام شده كه شايد من از آن آگاه نباشم همه و همه بدست و همت زنان نيك سيرت و راد مردان اوزي به وجود آمده كه باعث فخر و مباهات ما اوزيها است. پس اگر از اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر در خواست مي كنم كه بيشتر تلاش كنند بيهوده نيست. اطمينان خاطر دارم كه براي تلاش بيشتر و انجام برنامه هاي صحيح تان، مردم خوب و نيكوكار ما « نه‌» نخواهند گفت.

محمد صديق پيرزاد:ریئس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز

از راست به چپ :

 حاج عبدالعزیز خضری ( ریاست دانشگاه آزاد اسلامی اوز ) - محمدصدیق پیرزاد ریئس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز

منبع : هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز

+ نوشته شده در  دوشنبه ۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 19:28  توسط مرتضی اسماعیلی | 

شهرستانها > لارستان - خبر راه اندازی دستگاه MRI  در لارستان ، شامگاه شنبه 6 شهریور 89 از صدا وسیمای مرکز فارس پخش شد .  -  به گزارش صحبت نو، پس از پخش این گزارش خبری که  همراه با مصاحبه ی خانواده ی خیر راستی لاری  بود ،خبرنگار ما در تماس با خانواده ی خیر راستی صحت خبر را احراز کرد. 


این خانواده ی خیر دوسال پیش مبلغ 500میلیون تومان برای خرید دستگاه پرداخت کرده بودند و نسبت به تعلل در ورود دستگاه MRI به لارستان بشدت از مسئولان گله مند بودند.

منبع: صحبت نوی لار - سایت ستاره های اوز

+ نوشته شده در  دوشنبه ۸ شهریور۱۳۸۹ساعت 7:32  توسط مرتضی اسماعیلی | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
دوستان عزیز در این وبلاگ سعی داریم كَهنه اوز را بهتر معرفی نمائیم و اخبار منطقه اوز را به بهترین شکل ممکن پوشش دهیم . لطفاَ با نظرات خود ما را در این زمینه یاری فرمائید. با تشکر

ایمیل نویسندگان:

مصطفی رضایی :

mostafa_rezaea@yahoo.com

___×××___

مرتضی اسماعیلی :

Parmis_133@yahoo.com
morteza.ismaili@gmail.com


___×××___

عارف حاجی پور :


aref_hajipor@yahoo.com

___×××___
حامد رفیعی :

شماره واتس آپ ما (whatsapp ) :

مصطفی رضایی ۰۹۳۷۳۷۴۵۰۱۱

مرتضی اسماعیلی 00989174738767

عارف حاجی پور ۰۹۳۷۰۸۷۴۹۲۲

حامد رفیعی 0096596073027


پیوندهای روزانه
دکتر بهنام شکیبایی
دکتر علیرضا میرزایی جراح دندانپزشک
بانک اطلاعات دندانپزشکی ایران
UPMC HEALTH CARE
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
convert
بهنویس
پیکو
فرهنگ لغت
آپلود عکسهای مربوطی
آپلود عکس
رشته های تحصیلی
الف
آب و هوا
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
فروردین ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۳
دی ۱۳۹۳
آذر ۱۳۹۳
آبان ۱۳۹۳
مهر ۱۳۹۳
شهریور ۱۳۹۳
مرداد ۱۳۹۳
تیر ۱۳۹۳
خرداد ۱۳۹۳
اردیبهشت ۱۳۹۳
فروردین ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
آرشيو
آرشیو موضوعی
کهنه اوز
اخبار
شهرک توحید کهنه
آثار باستانی کهنه اوز
چهره های ماندگار روستای کهنه
آگهی تبلیغاتی
آلبوم
مُشُنُفتِ(شنیده ایم)
آلبوم های قدیمی
دیروز و امروز
خطبه های نماز جمعه
در لباس دامادی
قبل از گزارش - هنگام گزارش - بعد از گزارش
مقالات و گزارشها
رمضان در کهنه اوز
نگاهی به آرشیو مربوطی
با هنرمندان منطقه اوز
تازه ها
یاد وتی
اطلاعیه
با دانش آموزان روستای کهنه
با اندکی شرح
با هنرمندان کهنه
با دانشجویان کهنه ای خارج از کشور
تسلیت
تبریک
آشنایی با خیرین و بانیان خیر روستای کهنه اوز
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
با روستاهاي ايران
واجارکه
بدون شرح
DOWNLOAD
مربوطی در سال 90
چهره های فرهیخته لارستان
سخن نوجوان
برداشت آزاد
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
ورزشی
ادبی و هنری
گوناگون
خواندنیها و دیدنیها
حوادث
مراکز آموزشی و مساجد کهنه
دانشجویان و فرهیختگان کهنه
درمانگاه کهنه
دهیاری کهنه
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز
دانشگاه پیام نور اوز
آگهی
آهنگها
بانک صادرات کهنه
عکس هفته
دانلود فیلم تا رمضان دگر ساخته مصطفی رضایی
با روستاهای بخش اوز و لارستان
نویسندگان
مرتضی اسماعیلی
مصطفی رضایی
عارف حاجی پور
حامد رفیعی
پیوندها
اداره ورزش و جوانان اوز
رباط کهنه
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز
هیئت فوتبال بخش اوز
آقاي فرهاد ابراهیم پور ( ستاره های اوز )
یونس رحیمی کهنه ای
آقاي سردار نوروزي ( نسيم كاريان )
انجمن ادبی تائب اوز
گپ و لپ ( آقاي عنایت اله نامور )
دکتر بهزاد مریدی
لارشناسی
روزنامه نگار شهر خاکستری
قلب شقایقها (سرکار خانم مه وش تاج بخش)
خنج تودی
سید احمد حسینی ( بستكي )
گلار و حومه اوز ( قائدي )
سيد محمد هاشمي (خوشنويسي)
خنجی ها
انجمن تار نمای اچمی ها
هرمزگانی نت
بستک آنلاین
لارستان کهن
سید احمد حسینی ( بستکی )
گازال جناح
فداغ
محمد اوزی ( طنز نویس قدیمی )
کوه شب رويدر
صحبت نو لار
دفتر خبر شهرستان خنج
عصر اوز
جویم
صدای زروان
جناح نما
کارمانیا پرواز فارس ( اوز )
دبیرستان خاتم الانبیا شهرک کهنه
لارستان نیوز
آفتاب اوز
وب سایت شخصی سعید کراماتی
رویدادهای لارستان بزرگ
اوز فارس
فیشور
بستک موزیک
رویدریها
میراث فرهنگی و گردشگری گراش
ایساتیس بذر
شهرداری اوز
اوز نوین
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM