به پایگاه اطلاع رسانی مربوطی خوش آمدید < كَهنه اوز - شهرک توحید کهنه
پایگاه اطلاع رسانی مربوطی

با تلاش و برنامه ریزی کمیته ورزشی روستای کهنه و شهرک ، همایش پیاده روی با هدف ترویج ورزش همگانی به ویژه پیاده روی برگزار گردید.

شروع پیاده روی برای اهالی شهرک ، جلوی خانه بهداشت و برای اهالی کهنه جلوی مسجد جامع  و محل به هم رسیدن دو گروه برکه مرحوم شیرخان رنجبر تعیین شده بود.

http://s6.picofile.com/file/8174738834/walking21_.jpg

از این همایش استقبال نسبتاً خوبی از طرف عموم مردم و پیشکسوتان ورزشی هر دو روستا و مسئولان  اجتماعی و مذهبی شده بود و فرهنگیان روستا نیزحضوری پررنگ در این همایش داشتند.

البته از حضور پرتعداد و پرشور نونهالان و نوجوانان هر دو روستا نیز نباید به سادگی گذشت.

پس از تشکیل تجمع در کنار برکه شیرخان ، شعری زیبا از شاعر خوش ذوق روستای کهنه آقای عبدالله رحیمی توسط استاد بهرام رفیعی قرائت گردید.

ز کهنه تا به آب انبار شیرخان

                        پیاده آمدیم ما از دل و جان  

به شوق این همایش های ملی

                دریغ از ما نشد هم مال و هم جان

ز شهرک همچنان مانند کهنه

                     همه مشتاق وارد شد به صحنه

همایش مشترک انجام دادیم

                   که در تاریخ بماند نام کهنه   

      ( عبداله رحیمی )

پس از آن بهرام رفیعی سخنان کوتاهی را درمورد اهمیت پیاده روی و نقش آن در زندگی روزمره ایراد نمودند و در ادامه بیان داشتند که باید با برگزاری چنین همایش هایی مردم را از حالت افسردگی بیرون بیاوریم و برای چندساعتی دور از ابزارهای تکنولوژی باشیم. وی در آخر سخنان خود گریزی به زمان قدیم ( تیته) و روش زندگی مردم زدند.

http://s6.picofile.com/file/8174738892/walking_31.jpg

http://s6.picofile.com/file/8174739126/walking61.jpg

قسمت آخر این همایش قرعه کشی بین شرکت کنندگان بود. به 20 نفر به قید قرعه از طرف کمیته ورزشی هدیه ای تقدیم گردید و به محمد حاجی پور فرزند مصطفی به عنوان کم سن و سال ترین شرکت کننده نیز جایزه ای تعلق گرفت.

http://s6.picofile.com/file/8174738742/walking15_.jpg

امیدواریم که اجرای همچین برنامه هایی باعت نهادینه کردن فرهنگ پیاده روی شود و مردم نیز بیش از پیش در برنامه ها با شور و اشتیاق شرکت نمایند.

« برای دیدن بقیه عکس ها به ادامه مطلب بروید. »


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳ اسفند۱۳۹۳ساعت 8:56  توسط مصطفی رضایی | 

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نمایشگاه کتاب از طرف کمیته فرهنگی تربیتی روستای کهنه و شهرک به مدت پنج روز برگزار گردید.

این نمایشگاه شامل بخش های مختلف نظیر کتابهای متنوع کمک آموزشی در تمام مقاطع و پایه ها ، کتابهای دینی و عقیدتی ، کتابهای داستان کودک ، وسایل و بازیهای فکری و آموزشی ، کتابهای عمومی و متفرقه بود.

با برنامه ریزی و هماهنگی مسئولین برگزاری ، دانش آموزان مدارس پسرانه و دخترانه روستای کهنه و شهرک از این نمایشگاه بازدید کردند.

 نمایشگاه در مسجد جامع روستای کهنه به مدت 3 روز و در مسجد بلال شهرک کهنه به مدت 2 روز پذیرای اهالی کتاب بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۳ساعت 0:36  توسط عارف حاجی پور | 

" ورزش ضامن سلامتی و شادابی خانواده "

 دبستان شریف پور شهرک کهنه با مدیریت جدید عبداله رفیعی برنامه های متنوع و جذاب ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی انجام داد.

نخستین برنامه ورزشی برای دانش آموزان در مراسم صبحگاه در قالب مسابقات مختلف بین دانش آموزان با نظارت مستقیم علی اصغر مبارکی معلم ورزش آموزشگاه انجام پذیرفت.

در هنگام عصر همان روز جلسه با حضور اولیای دانش آموزان ، مسئول اداره ورزش و جوانان بخش اوز (سیدیوسف حسینی) ، خانم مساح کارشناس تربیت بدنی آموزش و پرورش و خانم سلیم دبیر تربیت بدنی اوز برگزار گردید.

مدیرجدید آموزشگاه عبداله رفیعی در سالن اجتماعات جدید مدرسه شریف پور ضمن خیرمقدم به حضار، هفته تربیت بدنی را خدمت همه ورزشکاران و ورزش دوستان تبریک گفت.

سپس رئیس اداره ورزش و جوانان بخش اوز سیدیوسف حسینی سخنان خود را آغاز نمود. ایشان علاوه بر تبریک هفته تربیت بدنی بر تأثیر ورزش در سلامتی جسم و روان تأکید نمودند. وی در ادامه عنوان نمود که تغذیه سالم از مؤلفه های ورزش می باشد و اگر بتوانیم در برنامه ریزی زندگیمان پیاده روی را بگنجانیم ، کار بسیار بزرگی انجام داده ایم.

بعد از اتمام سخنان سید یوسف حسینی ، مسابقه ای جالب بین والدین با اجرای علی اصغر مبارکی معلم فعال این آموزشگاه انجام پذیرفت.

در قسمت بعد  نمایشگاه کوچکی متشکل از روزنامه دیواری کارهای دستی دانش آموزان با موضوع ورزش در معرض دید والدین قرار گرفت.

 و بخش آخر شامل پیاده روی والدین بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

 

و در آخر والدین عکسی به یادگار گرفتند و مقرر شد که حداقل هفته ای یک بار پیاده روی خانوادگی در شهرک برگزار شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۸ آبان۱۳۹۳ساعت 21:47  توسط عارف حاجی پور | 

مرتضی اکبری پس از نزدیک به 3 سال فعالیت در سمت دهیاری شهرک کهنه از سمت خود استعفا داد و از عموم مردم خداحافظی نمود.

مرتضی اکبری پس از عبداله رفیعی به عنوان دومین دهیار شهرک کهنه در اواخر مهرماه 1390 برگزیده شدند که در مدت 3 سال  فعالیت مخلصانه با مشورت از اعضای شورای سرپرستی و شورای اسلامی و کمک  خیرین و معتمدین و همچنین همکاری عموم مردم کارهای ارزنده ای از خود به یادگار گذاشتند.

دهیار مستعفی آخرین صحبت های خود را به عنوان دهیار شهرک کهنه بعد از نماز جمعه بیان نمودند. ایشان در ابتدا، تقدیر و تشکر خود را تقدیم تمام اعضای شورای سرپرستی، شورای اسلامی، روحانیت، خیرین،معتمدین، ناظرفنی ساختمان ها و عموم مردم نمودند و اظهار داشتند که سیاست ما استفاده از نیروی قوی و البته بومی روستا در همه زمینه های آموزشی ، اجتماعی ،عمرانی،بهداشتی،مالی بود.

ایشان در ادامه به صورت ویژه از تمام خیر اندیشانی که در ساخت پارک محله ای ، آب شیرین کن، مسجد پارک، مخزن بزرگ آب شیرین کن، طرح 2500 تومانی ، ساخت سالن ورزشی و احداث مدرسه توحید در بعد مالی همکاری لازم را به عمل آورده اند ، تقدیر و تشکر نمود.

مرتضی اکبری در ادامه از تمام مردم حلالیت طلبید و عنوان کرد که هر انسانی نقاط ضعف و قوتی دارد و به مقتضای شغلی و مسئولیت ایجاب می کرد که در بعضی مواقع قاطع باشیم و شاید اشخاصی ناراحت شده باشند.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود ضمن آرزوی توفیق و موفقیت دهیار و مسئول بعدی بیان نمود که از هرگونه همکاری و مشورتی در حد توان و وقت خود دریغ نمی کنم.

شایان ذکر است که یکی از اصلی ترین دلایل استعفای ایشان از دهیاری  سفر به بندرعباس برای انجام پروژه ساختمانی  می باشد.

براستی سومین دهیار شهرک کهنه چه کسی خواهد شد؟

مرتضی اکبری چندین سال به عنوان مدیرمجتمع معارف روستای کهنه و شهرک و مدیر دبستان شریف پور شهرک بودند که با مرخصی گرفتن ایشان و سفر به بندرعباس تغییر و تحولاتی نیز بوجود آمده که در پستی جداگانه به این مطلب هم می پردازیم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۹ مهر۱۳۹۳ساعت 14:4  توسط عارف حاجی پور | 

همانطور که استحضار دارید تمام هزینه های ساخت این مدرسه را  حاجی محمد فیروزی از افراد خیراندیش و فعال در زمینه های عمرانی عهده دار شده اند.

مساحت کلی این مدرسه  3600 متر مربع و دارای ساختمان 450 مترمربع می باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۷ آذر۱۳۹۲ساعت 18:31  توسط عارف حاجی پور | 

نماز عید سعید فطر در شهرک توحید همانند سایر نقاط اسلامی جهان با حضور مردم برگزار گردید.

بهترین اعمال نزد خداوند کارهایی است که مستمر و ادامه دار باشد هرچند که کم باشد.

نماز عید فطر در شهرک کهنه با امامت سیدمرتضی حسینی امام جمعه اقامه گردید سپس سیدمرتضی حسینی (سیدابراهیم) امام مسجد بلال شهرک و مدرس مدرسه دینی شافعی اوز بر روی منبر رفتند و سخنان و خود را شروع نمودند.

چکیده سخنان ایشان به شرح زیر می باشد:

خطیب روز عید فطر در ابتدای سخنان خود این روز نشاط و شادی را به همه تبریک و تهنیت گفتند و در حدیث صحیحی از پیامبر عناون نمودند که برای روزه دار دو شادی است که بدان شاد می شود، يکی که چون افطار کند شاد می شود و ديگری که چون پروردگارش را ملاقات کند به روزه اش شاد می گردد.

و در ادامه حدیث دیگری را عنوان نمودند:انسان مومن از کار خیر سیر نمی شود تا اینکه سرانجامش به بهشت منتهی شود.

و در ادامه به بحث استقامت پرداختند و از قول پیامبر فرمودند که استقامت کنید هرچند به طور کامل توان آن را ندارید و همانا بهترین اعمال نماز است. سپس از دوام اعمال صالح به عنوان یکی از مصادیق استقامت بعد از رمضان عنوان نمودند.

در قسمت دوم سخنانشان با ذکر چند حدیث سفارشاتی را به زنان توصیه نمودند:

1-از ابوهریره(رضی الله عنه) روایت شده است که پیامبر فرمودند: دو گروه اهل دوزخ می باشند که من آنها را ندیده ام ، طایفه ای که شلاق هایی مانند دم گاو به همراه دارند و مردم را با آن میزنند و زنانی که ظاهراً پوشیده و در حقیقت لخت هستند که خود را به هر طرف متمایل می کنند(یعنی با ناز و کرشمه راه میروند و از طاعت خدا دور هستند و موهای سرشان را مانند کوهان شتران بلند میکنند؛ چنین کسانی داخل بهشت نمیشوند و بوی آن را هم نمیشنوند درحالی که بوی آن از فاصله های دور نیز شنیده می شود.

2- عبدالرحمن بن عوف از پیامبر نقل می کند که هنگامی که زن نماز پنجگانه را اداکند و رمضان را روزه بگیرد  و فرج خود را حفظ کند و از همسر خود اطاعت کند، وارد بهشت می شود از هر دری از دروازه های بهشت که بخواهد.

البته سفارشات دوسویه می باشد

*******

برنامه دید و بازدید به صورت طایفه ای و دسته جمعی یکی از رسومات روستای کهنه می  باشد که امسال برخی طایفه ها مهمان خانه های اهالی شهرک کهنه بودند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۲ مرداد۱۳۹۲ساعت 3:19  توسط عارف حاجی پور | 

با همکاری و تلاش بی وقفه کمیته خواهران شهرک توحید ، دومین دوره نمایشگاه رمضان در این شهرک برگزار گردید.

این نمایشگاه با هدف انجام امورات خیریه با استفاده از درآمد این نمایشگاه ، مشارکت مردمی ، نشان دادن هنر بانوان ، شناساندن صنایع دستی و مواد غذایی محلی در مدرسه آل محمد این شهرک به نحو شایسته ای برگزار گردید. لازم به ذکر می باشد که این دوره از نمایشگاه دارای غرفه های بیشتر و متنوع تر و استقبال بهتر از طرف عموم مردم و مسئولین نسبت به سال قبل بود.

  این نمایشگاه دارای 8 غرفه به شرح زیر بود :

به جز 2 غرفه ، تمام غرفه ها حاصل دست ساخته های بانوان این شهرک بود.

1-غرفه کتاب : شامل کتابهای مذهبی ، تاریخی ، ادبی ، کودکانه ، آموزشی ، داستان و ......

2- غرفه وسایل رایانه ای و کودکانه : شامل سی دی های ویندوز ، ابزار بازیهای رایانه ای ، فلش ممری ، ماسک ، سوت و .......

3- غرفه صنایع دستی: شامل حصیر ، کایه ، دست پیچه ، رو بالشتی و ......

4- غرفه خوشنویسی : این غرفه که طرفداران زیادی داشت توسط استاد مصطفی رضایی اداره می شد که نوشته های درخواستی را بر روی مقوا به خطی زیبا می نوشتند.

5- غرفه شیرینی جات و ترشی جات : شامل بامیا و زولبیا ، حلوا ، انواع ترشی و شیرینی و .........

6- غرفه نان محلی : شامل گَپُک ، لیتَک ، تَپ تَپی ، رشته با و ..........

7- غرفه داروی گیاهی : شامل زینیان ، آویشن ، بابونه و .......

8- غرفه مواد غذایی : فلافل ، پیراشکی ، سمبوسه ، آش ، حریصه،نخود و .........

حضور کودکان در کل غرفه ها جلوه ای خاص به این نمایشگاه داده بود.

این نماشگاه در روز جمعه از ساعت 3:30 شروع و در ساعت7:30 به پایان رسید.

امیدواریم که فعالیت های بانوان همچنان در جامعه روستای کهنه و شهرک ادامه داشته باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۷ مرداد۱۳۹۲ساعت 4:21  توسط عارف حاجی پور | 
پس پیروزی تیم فوتبال ملی ایران در مقابل کره جنوبی و صعود مقتدرانه و غروزآفرین به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ، همه ایران در کوچه و خیابان ها به شادی پرداختند .

مردم روستای کهنه و شهرک توحید هم پس از کسب این افتخار با در دست داشتن پرچم خوشرنگ ایران به شادی و شعف پرداختند.

کهنه ایها و صعود ایران به جام جهانی 2014 برزیل

 

خوشحالی کهنه ایها از صعود ایران به جام جهانی 2014 برزیل

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۹ خرداد۱۳۹۲ساعت 2:37  توسط عارف حاجی پور | 

"  همه برای تعیین سرنوشت آمدند.  "

مردم روستای کهنه و شهرک توحید همانند کل ایران حضوری چشمگیر در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا داشتند .

رأی دهندگان از همان ساعات ابتدایی به پای صندوق های رأی رفتند تا در تعیین سرنوشت خویش موثر باشند.

مکان شعبه رأی گیری در روستای کهنه اوز ، دبیرستان سلحشور بود که فقط انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد و انتخابات شورای شهر و روستا به دلیل عدم وجود کاندیدا در این شعبه صورت نگرفت.

 تعداد آرای مردم در انتخابات ریاست جمهوری در این شعبه به صورت زیر می باشد:

تعداد کل آرا : 693  رأی                               آراء باطله: 5  رأی

حسن روحانی : 451 رأی                            محسن رضایی : 81 رأی

سعید جلیلی : 71 رأی                                محمدباقر قالیباف : 64 رأی

علی اکبر ولایتی : 15 رأی                           سیدمحمد غرضی : 6 رأی

مکان شعبه رأی گیری در شهرک توحید، دبیرستان خاتم الانبیاء بود که هر دو انتخابات در این شعبه برگزار گردید.

تعداد آرای مردم در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در این شعبه به صورت زیر می باشد:

تعداد کل آرا : 223  رأی                                  آراء باطله: 7 رأی

حسن روحانی : 164 رأی                               علی اکبر ولایتی: ۲۰رأی

محسن رضایی : ۱۴رأی                                   محمدباقر قالیباف : 7 رأی

سعید جلیلی : ۷رأی                                         سیدمحمد غرضی : 2 رأی

  آرای مردم در انتخابات چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا در این شعبه به صورت زیر می باشد:

۱- ابراهیم فیروزی : 144 رأی

۲- خواجه علی وطن خواه : 88 رأی

۳- خدیجه زمانی : 85 رأی

۴- محمود(عبدالعزیز)سلامی : 59 رأی

+ نوشته شده در  شنبه ۲۵ خرداد۱۳۹۲ساعت 11:0  توسط عارف حاجی پور | 

به قلم : یعقوب فیروزی


این اولین مقاله ای است که از طرف انجمن مربوطی که در چندین پست قبل به آن اشاره شد ، توسط اینجانب یعقوب فیروزی فرزند ابراهیم نوشته می شود. ضمن تشکر از مدیران فعال وبلاگ مربوطی که این فرصت را در اختیار دیگران قرار داده اند و همچنین شما بازدیدکنندگان عزیز که نوشته اینجانب را تحمل خواهید کرد. در ابتدا اگر ایرادی در نوع و سبک نوشته وجود دارد عذرخواهی می کنم و این ایرادات را به پای کم تجربه بودن بگذارید.

با این مقدمه به سراغ متن مقاله می رویم:

 مدت 2 سال از حضور آقای بهرام رفیعی در پست مدیریت دبیرستان خاتم الانبیاء شهرک کهنه می گذرد که در این مدت کم انصافاً کارهای بسیار مفیدی برای مدرسه از لحاظ سخت افزاری همانند ایجاد فضای سبز گسترده در قسمت ورودی مدرسه ، مجهز کردن تمام کلاس ها به سیستم خنک کننده ، ایجاد کتابخانه بسیار قشنگ با تعداد کتاب زیاد ، تجهیز و آماده نمودن آزمایشگاه ، ایجاد پارکینگ برای اتومبیل ها ، نوشتن شعارهای بسیار زیبا در سطح مدرسه ، نوسازی دفتر آموزشگاه، خرید لب تاپ ، برگزاری کلاس های مختلف تقویتی و ......انجام داده اند.

اما ما در این مقاله قصد بیان مشکلات و کمبودهای مدرسه خاتم الانبیاء را داریم که این مشکلات تنها متوجه آقای رفیعی نیست بلکه به مدیر مجتمع آقای مرتضی اکبری هم برمیگردد.

یکی از این مشکلات عدم تشویق دانش آموزان میباشد که موجب رنجش دانش آموزان شده است. در این 2 سال که خود بنده هم در این مدرسه مشغول به تحصیل هستم، کمتر به مسائل انگیزشی دانش آموزان برای انجام کارهایی مفیدتر ترغیب کند، وجود داشته است. شاید اهدای یک لوح تقدیر به دانش آموزان موجب خوشنودی دانش آموز  شود ولی این اتفاق حتی یک بار هم توسط مدرسه صورت نگرفته است. مطمئناً دانش اموزان انتظار چندان زیادی از مدرسه ندارند و در همین حد هم او را راضی نگه می دارد. اما متأسفانه این کار کوچک که تقریباً در همه مدارس صورت می گیرد، هم انجام نگرفت.

انتقاد بعدی استفاده نمودن از دبیران کم تجربه و چندین سال دور از تدریس می باشد که با ارائه کار ضعیف عملکرد دانش آموز را هم تحت تأثیر قرار داده است. حال که در اواخر سال تحصیلی به سر می بریم انتظار می رود که آقای رفیعی خیلی زود کادر دبیران خود را در اول سال تحصیلی 93- 92 مشخص کند تا موجب بی نظمی در برنامه مدرسه نشود.

امید است که این مشکلات ذکر شده توسط مدیر دبیرستان خاتم الانبیاء و همچنین مدیر مجتمع معارف مورد بررسی قرار گیرد و حدالامکان در رفع آن کوشش شود.

وبلاگ مربوطی ضمن تقدیر از یعقوب فیروزی دانش آموز سال دوم رشته ریاضی فیزیک دبیرستان خاتم الانبیاء بابت تهیه این مقاله انتقادی زیبا اعلام میدارد که آماده پذیرش مقالات شما بازدیدکنندگان در زمینه های مختلف و مرتبط به روستای کهنه و شهرک می باشد. به امید خدا در آینده مطلبی با عنوان " تحولات گسترده دبیرستان خاتم الانبیاء " درج می نماییم.

+ نوشته شده در  شنبه ۴ خرداد۱۳۹۲ساعت 0:12  توسط عارف حاجی پور | 

دانش آموزان کلاس ششم دبستان شریف پور شهرک خلاقیت خود را با اَرِش بافی و ساخت ماشین برقی به عنوان فعالیت درس «کار و فناوری » به نمایش گذاشتند.

در گفتگوی کوتاهی که با آقای علی اسدی آموزگار پایه ششم این مدرسه داشتیم ، از اهداف کلی کتاب « کار و فناوری» گفتند که آشنایی دانش آموزان با کار و فن های مختلف و یادگیری اصول اولیه آن هدف کلی این کتاب می باشد و دانش آموزان باید در طول سال باید چندین فعالیت عملی انجام دهند.

همچنین ایشان اظهار داشتند که هدف از انجام فعالیت اَرِش بافی و ساخت ماشین برقی که چندین هفته درگیر آن بودند، آشنایی با فرهنگ و سنت بومی محلی ، تقویت مهارت های دستی و عملی ،یادگیری مهارت فرایندی و آشنایی با نحوه کارکرد اتومبیل و نحوه بستن مدارهای الکتریکی عنوان کردند.

تمام ساخته های دانش آموزان در کلاس به نمایش گذاشته شد و مدیر مدرسه و دیگر آموزگاران ضمن بازدید نظرات خود به دانش آموزان و آموزگار اعلام می داشتند.

از جمله کارهای دیگر که آموزگار مربوطه در طول ترم اول با آنها کار کرده است می توان به آموزش برنامه های کامپیوتری word ، powerpoint ، paint ، shipping tool(عکسبرداری از صفحه) و پیاده کردن نقشه به صورت عملی اشاره نمود.

با توجه به بروز خلاقیت های دانش آموزان این آموزشگاه و آموزشگاه های دیگر روستای کهنه و شهرک(دختر و پسر) در ساخت وسایل های ابتکاری مختلف ، نیاز شدید به یک مکان برای نمایش دادن هنر این دانش آموزان به دیگران احساس می شود و بارها و بارها از زبان برخی مدیران و آموزگاران مدارس از عدم وجود مکانی برای نگهداری دائمی اینچنین خلاقیت های دانش آموزان و به نمایش گذاشتن آنها شنیده ایم.

امیدواریم که مسئولان مرتبط با حمایت خیرین بتوانند گامی استوارتر در جهت شکوفایی هرچه بیشتر و بهتر خلاقیت دانش آموزان روستای کهنه و شهرک در زمینه های گوناگون بردارند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۴ اردیبهشت۱۳۹۲ساعت 12:0  توسط عارف حاجی پور | 

 « به وقوع پیوستن آرزوی دیرینه »

روستای کهنه و شهرک از ان دسته روستاهایی بودند که نیاز شدید یک باب سالن ورزشی چندمنظوره احساس میشد. به یاری خداوند و همت خیرین نیکوکار منطقه و چند نفر از اهالی همین روستا و همچنین بانیان خیر ، این امر تحقق یافته است و ساخت یک باب سالن ورزشی چندمنظوره در شهرک کهنه آغاز گردید.

پس از تهیه نقشه ای جامع و مدرن که با بازدید کردن از چندین و چند سالن ورزشی در مکان های مختلف استان فارس و هرمزگان حاصل گردید ، روند ساخت این سالن ورزشی از چند روز قبل کلید خورد.

به گفته مسئولین پیگیری این پروژه سعی شده که عیب های سالن های دیگر در این سالن دیده نشود و روند ساخت بدون وقفه ادامه دارد و سعی میکنیم که فاز اول آن را حدود 3 ماه دیگر به اتمام برسانیم. فاز اول این پروژه شامل اسکلت بتنی فضای اداری و نصب سوله فلزی می باشد.

همچنین این مسئولین از ابعاد سالن اعلام داشتند که ابعاد کلی سالن به طول 44 متر و عرض 30 متر ( 1320 متر مربع زیربنا) و بخش اداری آن به طول 44 متر و عرض 6 متر می باشد و ابراز امیدواری نمودند که اگر با این روند پیش برویم تا یک سال دیگر آماده بهره برداری و استفاده اهالی ورزش می باشد.

امیدواریم که این پروژه همانند پروژه « آب شیرین کن » خیلی زود خاتمه پذیرد و بتوان از آن استفاده بهینه کرد.

+ نوشته شده در  جمعه ۲۰ اردیبهشت۱۳۹۲ساعت 16:34  توسط عارف حاجی پور | 

به قلم : عارف حاجی پور

کمیته دانش آموزی روستای کهنه و شهرک توحید یک از کمیته های فعال در بخش آموزش زیر نظر انجمن فرهنگی تربیتی در حال فعالیت می باشد.

این کمیته در طول 4 سال فعالیت خود توانسته با برنامه ریزی های مختلف آموزشی بر روی دانش اموزان مقاطع ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه کار های خود را به پیش برد. هدف کلی این کمیته بالا بردن توان دانش آموز در زمینه های مختلف  در قالب 3 رأس مدرسه ، خانه و مسجد می باشد.

این کمیته در سال 91 با اعضای مجرب ، متخصص و دارای تحصیلات عالی خود توانسته به ایده های نو و بکر در بحث اموزش دست یابد. برگزاری کلاس های اذکار و اوراد روزانه ، تجوید و فقه یکی از فعالیت های انجام شده توسط این کمته با همکاری کمیته مساجد در سال گذشته بود . برگزاری کلاس خوشنویسی برای دانش اموزان یکی از فعالیتهای هرساله این کمیته می باشد که دانش آموزان با اشتیاق فراوان در آن شرکت می کنند.

یکی از ایده های نو و بکر در سال 91 می توان به برگزاری کلاس های آموزش وضو و نماز به صورت کاملاً عملی و رفع اشتباهات آنها نام بود. این برنامه جالب مختص تمام دانش آموزان کلاس دوم مدرسه شهیدجعفریان کهنه و آل محمد شهرک در 12 جلسه با همکاری کمیته مساجد صورت گرفت و به عنوان یک برنامه همه ساله برای دانش آموزان دوم ابتدایی مصوب شده است.

این کمیته به عنوان آخرین فعالیت خود در سال 91 یکی از توصیه های پیامبر اسلام را عملی ساختند و در اقدامی جالب این کمیته تصمیم گرفت یک دوره کلاس آموزش شنا را برای دانش آموزان پایه های سوم ابتدایی روستای کهنه و شهرک برگزار نماید. با برنامه ریزی انجام شده مقرر گردید که طی 12 جلسه کلاس آموزش شنا در استخر شهرداری اوز برای پسران و استخر لار برای دختران برگزار شود که شدیداً مورد استقبال دانش آموزان و اولیاء قرار گرفت. لازم به ذکر می باشد که تعداد 19 دانش آموز با هزینه خودشان و با مسئولیت کمیته دانش آموزی در این برنامه شرکت نمودند. این ایده هم به عنوان یک اصل که همه ساله برگزار شود مصوب شده است.

تمام این فعالیتها حاصل برگزاری جلسات متعدد این کمیته و همفکری اعضا و با هدف کسب رضای پروردگار و خدمت به خلق خدا می باشد. ان شاءالله در سال 92 شاهد فعالیت های بیش از پیش از طرف کمیته دانش آموزی باشیم.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۶ اردیبهشت۱۳۹۲ساعت 3:13  توسط عارف حاجی پور | 

 ساخت پروژه مجموعه ورزشی روستای کهنه و شهرک توحید همزمان با هم آغاز شد که خبر آن را در همین وبلاگ مشاهده نموده اید.

مراسم افتتاح مجموعه ورزشی شهرک توحید کهنه پس از اتمام مراسم های آب شیرین کن و کلنگ زنی مدرسه راهنمایی دخترانه در 14 بهمن ۹۱ با حضور مسئولان ورزشی ، سیاسی ، امنیتی ، آموزشی و مذهبی شهرستان لار  برگزار گردید.

 در ابتدای این مراسم سیدیوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان بخش اوز  در بخش از سخنان خود گفتند: این پروژه مبلغ 25 میلیون تومان برای روستای کهنه و 25 میلیون تومان برای شهرک توحید از اعتبارات دولتی هزینه شده است و به دلیل آبگرفتگی زمین فوتبال روستای کهنه و وضعیت نامناسب جاده های مرتبط به آن به دلیل بارندگی ، پروژه مجموعه ورزشی روستای کهنه نتوانستیم افتتاح کنیم. ایشان در ادامه از مشخصات این مجموعه فرمودند : این مجموعه ورزشی در زمینی به مساحت 4 هکتار  و در فاز اول دارای یک باب رختکن  و لبه گذاری دور زمین و ایجاد دو دروازه می باشد و همین مشخصات هم مجموعه ورزشی روستای کهنه دارا می باشد. انشاءالله در فازههای بعدی به کمک خیرین محترم و دولت این مجموعه در سالهای آتی کاملتر می شود.

در ادامه شیخ عبدالعزیز قاضی زاده در سخنان کوتاهی گفتند: صرف هزینه برای ورزش و جوانان با صرف هزینه برای مسجد برابری می کند  و ما باید یاد بگیریم که برای ورزش هم هزینه کنیم و یکی از کارهای باقیات می باشد.

و این مجموعه به دستان شیخ عبدالعزیز قاضی زاده افتتاح گردید.

امیدواریم که هر چه زودتر این مجموعه تکامل پیدا کند و آماده بهره برداری شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۷ بهمن۱۳۹۱ساعت 19:2  توسط عارف حاجی پور | 

همت بلند دار که مردان روزگار؛ از همت بلند به جايي رسيده اند

" ساخت مدرسه ای دیگر به دستان توانمند خیرین کهنه ای "

مراسم کلنگ زنی مدرسه راهنمایی دخترانه در شهرک توحید کهنه بعد از افتتاح آب شیرین کن با حضور مسئولان سیاسی و آموزشی استان و شهرستان لار انجام پذیرفت.

همانطور که استحضار دارید تمام هزینه های ساخت این مدرسه را  «حاجی محمد فیروزی» از افراد خیر و فعال در زمینه های عمرانی عهده دار شده اند.

مساحت کلی این مدرسه  3600 متر مربع و دارای ساختمان 450 مترمربع می باشد.

همچنین این مدرسه مجهز به 3 باب کلاس درس ، اتاق دفتر ، معاون و سرویس های بهداشتی و یک سالن اجتماعات چندمنظوره و مدرن می باشد و هزینه ای بالغ بر 300 میلیون تومان برآورد شده است.

در ابتدای این مراسم و قبل از کلنگ زنی شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه شهر اوز سخنان مختصری درباره اهمیت علم و دانش در اسلام و نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی بیان کردند و حاجی محمد فیروزی اولین کلنگ این مدرسه را بر زمین زد.

بعد از ایشان هم معاون استانداری فارس و فرماندار ویژه لارستان آقای امیری ضمن تقدیر و تشکر از حاجی محمد فیروزی ک تمام هزینه های ساخت این مدرسه را برای رضای خداوند متقبل شدند، از ساخت مدرسه سازی به عنوان یکی از کارهای صالحات و باقیات اشاره کردند و متذکر شدند که دولت و مردم از همه زمینه ها باید همکاری بیشتری را داشته باشند.

در ادامه ریاست محترم بنیاد مسکن شهرستان لار جناب آقای مهندس زائری در مورد در اخیار دادن رایگان زمین پس از طی مراحل اداری اشاره کردند و در ادامه گفتند که به امید خدا و یاری خیر محمد حاجی محمد فیروزی این مدرسه برای سال آینده آماده بهره برداری می باشد.

و  سید مرتضی حسینی امام جمعه شهرک توحید کهنه با ذکر بیت شعر « درخت تو گر بار دانش بگیرد          به زیر آوری چرخ نیلوفری را » کلنگ زدند.

وبلاگ مربوطی هم به نوبه خود برای چندمین بار این کار نیک و جاودانه و خداپسندانه جناب آقای حاجی محمد فیروزی را ارج می نهد و امیدواریم که این کارهای نیک توسط خیرین کهنه ای همچنان ادامه داشته باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۱ساعت 9:5  توسط عارف حاجی پور | 

 14 بهمن 91 نقطه عطفی در پیشرفت روستای کهنه و شهرک با افتتاح 4 پروژه

مراسم افتتاح " آب شیرین کن " در شهرک توحید کهنه با شکوه خاصی با حضور مقامات دولتی استان فارس و شهرستان لار برگزار گردید:

کهزاد ملک پور

مشخصات پروژه آب شیرین کن

 کل هزینه 9۰0,000,000 ریال

اعتبار مردمی : 500,000,000 ریال  توسط  جناب آقای کهزاد و فرزندان

اعتبار دولتی : 400,000,000 ریال

در 24 ساعت شبانه روز 50,00 لیتر آب را شیرین می کند.

روستاهای بهره مند از این دستگاه : روستای کهنه و شهرک توحید کهنه

بانی خیر و پیمانکار پروژه : محمد اسماعیلی

این پروژه به نام شادروان مرشد ملک پور فرزند کهزاد نامگذاری شده است.

افراد حاضر در این مراسم به یادماندنی:

معاون استانداری فارس و فرماندار ویژه لارستان جناب آقای امیری

ریاست محترم بنیاد مسکن شهرستان لار جناب آای مهندس زائری

امام جمعه شهر اوز شیخ عبدالعزیز قاضی زاده

رئیس محترم آبفای روستایی جناب آقای نوشادی

بخشدار محترم اوز جناب آقای آتش فراز

رئیس آموزش و پرورش بخش اوز آقای زمانی

ریاست محترم اداره برق اوز آای راستگو

مسئول محترم نیروی انتظامی اوز سروان نجفی

ریاست محترم سپاه پاسداران اوز آقای رضوی

رئیس تربیت بدنی اوز آقای حسینی

شورای اسلامی شهر اوز مهندس صباغی

سردبیر عصر اوز آقای خضری

دهیار روستای کهنه آقای رزم آهنگ ، شورای اسلامی روستای کهنه آقای محمدی

امام جمعه موقت روستای کهنه شیخ علی وطن خواه

و هیأت امنای شهرک و چندی از معتمدین روستای کهنه و شهرک

و.......

چکیده ای از این مراسم در زیر می خوانید:

*قرائت آیاتی چند از قرآن کریم توسط شیخ علی وطن خواه

* پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و ادای احترام حضار در برابر آن

* مجری این برنامه آقای بهرام رفیعی بودند. ایشان اشعاری با مضمون باور و پیشرفت را قرائت کردند و سخنوران را به جایگاه فرا میخواندند.

* آقای مرتضی اکبری دهیار شهرک توحید کهنه ایراد به سخنرای مختصری کردند. ایشان ضمن خوشامدگویی به  مسئولین محترم چندین درخواست اهالی این شهرک را بیان کردند. ا- ترمیم شبکه های آب مصرفی 2- لوله کشی گاز برای این شهرک 3- شن ریزی و آسفالت و لبه گذاری خیایبان 30 متری شهرک  4- احداث ساختمان دهیاری شهرک 5- مشخص کردن حریم شهرک و .........

* سخرانی آقای نوشادی رئیس اداره آبفای روستایی شهرستان لار : ایشان قول هایی برای رفع مشکل آب برای روستای کهنه و شهرک دادند و گفتند که در این پروژه مبلغ 400 میلیون ریال از اعتبارات دولتی هزینه شده است.

* سخنرانی معاون استاداری فارس و فرماندار ویژه لارستان جناب آقای امیری : ایشان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از پیشرفت های بعد از انقلاب سخن به میان آوردند.

* اجرای سرود به اسم پیامبر اکرم توسط دختران خردسال

* تقدیر و تشکر بخشداری اوز و دهیاری شهرک کهنه با هدای لوح تقدیر به آقایان کهزاد ملک پور و محمد اسماعیلی بانی خیر و پیمانکار این پروژه

* و افتتاح پروژه « آب شیرین کن » توسط کهزاد ملک پور

وبلاگ مربوطی به نوبه خود از جناب آقای کهزاد ملک پور و فرزندان باهمتش تقدیر و تشکر ویژه ای دارد و همچنین از آقای محمد اسماعیلی پیمانکار این پروژه که در کمترین زمان این ساختمان را آماده بهره برداری کردند، نیز تشکر می کنیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۱ساعت 11:44  توسط عارف حاجی پور | 

براساس خبر ارسالی فردا - شنبه - ساعت 9 صبح مراسم افتتاحیه آب شیرین کن و کلنگ زنی مدرسه راهنمایی شهرک توحید کهنه می باشد . لازم به ذکر است این مدرسه به همت خیر محترم روستا حاج محمد نعمت اله فیروزی ساخته خواهد شد.

حاج محمد فیروزی ( نعمت اله )

منصور ملکپور ( کهزاد )

آب شیرین کن هم همانطور که استحضار دارید و در خبرهای وبلاگ در اردیبهشت 1391 درج شد جایگاه آن به همت برادران ملکپور ( فرزندان کهزاد ) ساخته شده است.

وبلاگ مربوطی ضمن ارج نهادن به همت این خیرین بزرگوار روستا از این عزیزان قدردانی می نماید و امیدواریم که با کمک خیرین و تلاش اهالی روستا دیاری آباد داشته باشیم.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳ بهمن۱۳۹۱ساعت 15:38  توسط مرتضی اسماعیلی | 

آتیلا قیصر کاشلی اهل تهران هفتمین سفر خود به دور ایران را از ماه بهمن سال 90 از پایتخت ایران شروع کرده است و در این سفر دوشنبه 9 بهمن 91 به شهرک توحید کهنه رسید و شب را در این شهرک و در مسجد بلال (رضی الله عنه )سپری کرد.

در گفتگویی که با این دوچرخه سوار بنام ایرانی داشتم هدف از سفرهای متعدد خود به دور ایران را آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ نقاط مختلف ایران بیان کردند و در ادامه گفتند که این کار نوعی تبادل فرهنگی می باشد.

ایشان در پاسخ به پرسش های گوناگون مردم شهرک کهنه بیان داشتند که 61 سال سن  دارم و بازنشسته ارتش می باشم و بعد از فوت همسرم حدود 13 سال قبل مشغول به دوچرخه سواری با دوچرخه های سنگین با مسافت های طولانی شده ام  و متعهد به دین زردتشت هستم.

به گفته این دوچرخه سوار هر ساله از طرف سازمان میراث فرهنگی بخش موزه مردم شناسی این کار فرهنگی را انجام میدهد و تمام مدت روز را به رکاب زنی با وقفه های کوتاه می پردازد و در شب مشغول به یادداشت نویسی از نحوه ارتباط مردم با ایشان و آداب و رسوم شهر و روستاهای مختلف می شود.

آتیلا قیصر کاشلی در قسمتی از سخنانشان گفتند که بنده رکورد «دوچرخه سواری با وزن 70 کیلوگرم در 8 ساعت به مسافت 200 کیلومتر» را در " کتاب گینس"به ثبت رسانده ام و قصد دارم این رکورد را امسال که آخرین سال رکاب زنی ام می باشد، بهبود بخشم با « دوچرخه سواری وزن 90 کیلوگرم در 8 ساعت به مسافت 250 کیلومتر».

به گفته خود ایشان ، این دوچرخه سوار هر چیزی که از حیوانات بدست آید را مصرف نمی کند و کاملا گیاه خوار می باشد. دورچرخه آتیلا مجهز به دستگاه جی پی اس می باشد و در هر مکانی که می رود تحت کنترل می باشد. ضمن اینکه این دوچرخه سوار در مدت 3سال متولی در  9 کشور خارجی مانند بلغارستان و ارمنستان رکاب زنی کرده است.

 آخرین مقصد هفتمین سفر آتیلا قیصر کاشلی به دور ایران شهر جهرم می باشد که پس از رسیدن به این شهر باید با سفری هوایی به تهران برگزدد و گزارش کار خود را ارائه دهد.

" متذکر می شویم که تا به حال از چندین خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران سفرهای آتیلا قیصر کاشلی در شهر ها و استان های مختلف  ایران اطلاع رسانی شده است."

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۲ بهمن۱۳۹۱ساعت 0:50  توسط عارف حاجی پور | 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش اوز، بهرام زمانی در جمع مدیران مدارس مقاطع مختلف منطقه اوز که در دبستان آل محمد (ص) کهنه برگزار شد اظهار داشت: با حمایت دولت، مسئولان، خیران و خانواده‌ها تا کنون بیش از نیمی از کلاس‌های درس مدارس شهر و روستای این منطقه هوشمندسازی شده و به سیستم جدید تکنولوژی آموزشی مجهز شده‌اند.
 
وی افزود: از زمان اجرای برنامه هوشمندسازی وزارت آموزش و پرورش، تلاش مسئولان استانی، خیران و اولیای دانش‌آموزان در راستای هوشمندسازی مدارس بسیار مؤثر بوده است.
 
رئیس اداره آموزش و پرورش اوز با بیان اینکه تاکنون 50 درصد از کلاس‌ها با هزینه‌ای بالغ بر 60 میلیون ریال به ازای هر کلاس هوشمند شده است خاطرنشان کرد: تعداد کلاس‌های موجود در مقطع ابتدایی 148 کلاس، در مقطع راهنمایی 55 کلاس، در مقطع متوسطه نظری 51 کلاس و کلاس‌های فنی و حرفه‌ای 23 کلاس است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به حادثه‌ای که برای دانش‌آموزان پیرانشهر به‌وجود آمد، به تأمین امنیت بخاری‌های موجود در کلاس‌ها تأکید کرد و به تبیین لزوم رعایت همکاری و تعامل با معلمان و اولیا، برگزاری جلسات آموزش خانواده و استفاده بهینه از کلاس‌های هوشمند شده پرداخت.
 
زمانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به پرفایده بودن جلسات دوره‌ای مدیران مقاطع به شکل تخصصی در مدارس روستاها اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی دوره‌ای موجب افزایش تجربیات همکاران و آشنایی با محیط‌های دیگر آموزشی می‌شود. در ادامه این جلسه محمد رشید رشیدی کارشناس آموزش ابتدایی و راهنمایی اداره آموزش و پرورش اوز به تشریح برنامه‌های ابلاغی از مرکز استان و رویکرد جدید آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین پرداخت و به سئوالات آموزشی مدیران پاسخ گفت.
به گزارش فارس، در این دیدار مدیران مقاطع ابتدایی منطقه اوز از کلاس‌های هوشمندسازی شده دبستان آل محمد (ص) روستای کهنه بازدید کردند.
منبع خبر: سایت صحبت نو لارستان
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۷ دی۱۳۹۱ساعت 7:0  توسط عارف حاجی پور | 

یک دوره مسابقه " محله " با تلاش و همت کمیته ورزشی روستای کهنه و شهرک بین دانش آموزان پسر راهنمایی و ابتدایی شهرک برگزار گردید.

این مسابقه در 3 آیتم ( هم شماره ها ، صندوق و گونی) در دبستان آل محمد(ص) شهرک در عصر یکشنبه 14 آبان 91 با استقبال اولیاء دانش آموزان و همچنین خود دانش آموزان روبرو شد.

این مسابقه با هدف ایجاد روحیه شور و نشاط، همدلی و همکاری، حس رقابت به نحو خوبی برگزار گردید.

آیتم اول : « هم شماره ها »

در این آیتم در بخش دانش آموزان راهنمایی گروه سالم حسینی، مسعود اکبری،احمد جمشیدی، سعید رفیعی و حسین عبدی اول شدند و در بخش ابتدایی گروه فؤاد رهنورد،نوید رفیعی، محمد رضایی،عبدالکریم رضایی و مهدی خادمی به مقام اول دست پیدا کردند.

آیتم دوم: « صندوق »

در این آیتم در بخش دانش آموزان راهنمایی گروه سالم حسینی ، احمد جمشیدی و حسین عبدی به مقام اول رسیدند و در بخش دانش آموزان ابتدایی گروه سیاوش وطن خواه، صابر جلیلی و صلاح الدین اکبری به مقام نخست رسیدند.

آیتم سوم: « گونی »

این آیتم فقط در بخش دانش آموزان ابتدایی انجام پذیرفت که محمد خادمی(مصطفی) زودتر از بقیه به خط پایان رسید و به مقام اول دست یافت.

در پایان جوایزی به رسم یادبود به برنده های هر آیتم اهدا گردید.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۵ آبان۱۳۹۱ساعت 15:40  توسط عارف حاجی پور | 

« سفره افطار مسجد بلال شهرک توحید کهنه »

اهالی مسجد بلال روزه خود را با صدای مؤذن این مسجد یعنی « محمد (رضا) جلیلی» افطار می کنند.

برای دانلود اذان با صدای « محمد(رضا) جلیلی» بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://s3.picofile.com/file/7469891391/mohamad_reza.aac.html

عبدالرحمن رحمانی نقش مهمی در برپایی سفره افطاری در این مسجد دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۵ مرداد۱۳۹۱ساعت 4:41  توسط عارف حاجی پور | 

با تلاش و پیگیری های مخلصانه کمیته خواهران شهرک توحید کهنه اولین نمایشگاه خیریه رمضان در امروز دوشنبه 16 مرداد 1391 مصادف با 17 رمضان 1433 در مدرسه آل محمد برگزار گردید.

علاوه بر کمیته خواهران که مجری این نمایشگاه بودند ، امام جمعه این شهرک سیدمرتضی حسینی و امام مسجد بلال سیدمرتضی حسینی فرزند سید ابراهیم و برادران دیگر نقشی اساسی در برپایی هر چه بهتر این نمایشگاه داشتند.

بنا به گفته مسئولین برگزاری این نمایشگاه استقبال خوب و کم نظیری از این نمایشگاه شده بود به طوری که جمعی از اهالی روستای کهنه هم خود را به این نمایشگاه رسانده بودند.

در این نمایشگاه 5 غرفه برگزار شده بود.

*** غرفه مواد غذایی شامل: حریصه، آش، پیراشکی، بامیا، زولبیا ، نبات و نان محلی گَپُک که همه این خوردنی ها توسط خواهران این شهرک تهیه شده بود. این غرفه شدیداً مورد استقبال قرار گرفت.

*** غرفه صنایع دستی شامل حصیر و تولَک و...... که توسط خواهران این شهرک و کهنه ساخته شده بود.

*** غرفه محصولات فرهنگی شامل انواع سی دی های قرآنی و کتب گوناگون مذهبی و کودک

***غرفه لباس و پوشاک

*** غرفه خطاطی که توسط استاد مصطفی رضایی انجام می شد، حال و هوای خاصی به نمایشگاه داده بود.

تمام درآمدهای حاصل از این نمایشگاه صرف امور خیریه می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۶ مرداد۱۳۹۱ساعت 21:44  توسط عارف حاجی پور | 

این پارک در قسمت شمالی شهرک و خروجی به سمت روستای کهنه به مساحت ۶,000 متر مربع قرار دارد.این پارک هنوز به صورت رسمی افتتاح نشده ولی وسایل بازی را تهیه کرده اند و در حال انجام اتمام کامل این پروژه هستند.

با این حال که هنوز فضای سبز،دیوار و........آماده نشده ، هر روز عصر کودکان کهنه ای و شهرکی با شوق فراوان به سمت این پارک می روند.

به گفته مسئولین هم اکنون می توان از این پارک اعم از کودکان و نوجوانان کهنه ای و شهرکی استفاده کنند و در آینده ای بسیار نزدیک به صورت رسمی و با تمام امکانات افتتاح می شود.

+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ تیر۱۳۹۱ساعت 17:47  توسط عارف حاجی پور | 

                     این بار هم خیرین کهنه ای آستین همت را بالا زدند

جایگاه آب شیرین کن در قسمت شمالی شهرک کهنه و خروجی به سمت روستای کهنه در حال احداث می باشد.

به منظور رفع مشکل آب شیرین، از طرف مسئولین و اهالی درخواست دستگاه آب شیرین کن از دولت کردند و دولت هزینه یک دستگاه با  ظرفیت 30,000 لیتر در شبانه روز را متقبل شده اند ولی مسئولین این را کافی ندانستند و تقاضای یک دستگاه با ظرفیت 50،000  لیتر در شبانه روز را ارائه دادند و مقرر شد که مابه التفاوت توسط خود مردم تهیه گردد.

تمام هزینه های ساخت این جایگاه و مابه التفاوت مخزن توسط آقای منصور ملک پور و برادران فراهم گردیده است.

وبلاگ مربوطی به نمایندگی از طرف امام جمعه و دهیاری و هیات امناء و اهالی شهرک و روستای کهنه از ایشان و خانواده شان تقدیر و تشکر می کند.

آقای منصور ملکپور

لازم به ذکر می باشد که دستگاه با ظرفیت50,000 لیتری تهیه شده و بعد از ساخت جایگاه و در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

                                       احداث ورزشگاه در شهرک توحید کهنه

               همانند روستای کهنه ، شهرک توحید کهنه  هم صاحب ورزشگاه می شود.

اولین اقدام به منظور احداث ورزشگاه با ساخت رختکن آغاز و مراحل بعدی و تکمیلی در آینده ای نزدیک خواهد بود . لازم به ذکر است که جایگاه استادیوم در محل زمین فوتبال شهرک در قسمت غربی می باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ تیر۱۳۹۱ساعت 15:57  توسط عارف حاجی پور | 

بسم الله الرحمن الرحیم

احتراما در طی طرح سند دار کردن بافت مسکونی شهرک توحید کهنه مقرر شده این وجوه از متقاضیان اخذ گردد.

1- مبلغ  202,000ریال بابت سند تک برگ به شماره حساب2171363161004بنام اداره ثبت اسناد لارستان

2- مبلغ120,000ریال بابت كارشناسي به شماره حساب2171363161004بنام اداره ثبت اسناد لارستان   

3- مبلغ650,000ریال به حساب 0106127667003 بنام بنیاد مسکن لارستان

4- مبلغ 15,000 ریال حق الزحمه تکمیل پرونده

5- مبلغ  150,000 ریال واریز به حساب دهیاری

6- مبلغ 63,000ریال بابت کارشناسی برای هر زمین

مبلغ کل:1200000ریال

مدارك لازم: كپي كارت ملي،كپي شناسنامه و كپي برگ واگذاري

لازم به ذکر است که روزهای شنبه10/4 و یکشنبه11/4 و دوشنبه 12/4/91و پنج شنبه 15/4و جمعه 16/4و شنبه 17/4  متقاضیان محترم از ساعت8:30تا12:30 مي توانند به دهياري شهرك توحيد كهنه مراجعه كنند.

امضاء:

دهیار شهرک توحید کهنه مرتضی اکبری

مسئول ثبت پرونده ها مهندس ابراهیم اکبری                                         

+ نوشته شده در  شنبه ۱۰ تیر۱۳۹۱ساعت 7:0  توسط عارف حاجی پور | 

« در همایش و هم اندیشی آموزشی وعمرانی»

" خیرین جوان  آستین همت بالا زدند . "

همایشی با عنوان هم اندیشی آموزشی و عمرانی با پی گیری ها و تلاش خالصانه و مستمرانه مدیر دبیرستان خاتم الانبیاء شهرک توحید کهنه استاد بهرام رفیعی و با همکاری مجتمع آموزشی و پرورشی معارف روستای کهنه و شهرک  و با شرکت جمعی از خیرین،معتمدین،فرهنگیان،علما و برخی از دانش آموزان در محل سالن دبیرستان خاتم الانبیاء کهنه در صبح جمعه آغاز گردید.

برنامه های اجرا شده در این همایش پرمحتوا:

*تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط شیخ علی وطن خواه

*سخنرانی استاد بهرام رفیعی (مدیر دبیرستان): ایشان ضمن خوشامدگویی و تقدیر و تشکر از حضار در این جلسه اهداف این همایش را تشریح کردند و در مورد مشکلات این مدرسه من جمله  وضعیت نابسامان سقف طبقه دوم دبیرستان، کمبود سیستم سرمایشی،نداشتن آزمایشگاه مجهز،نداشتن کتابخانه و نداشتن فضای سبز در مدرسه سخن به میان آوردند و از حضار تقاضای کمک مالی بیشتری در مسائل آموزشی کردند.

*سخنرانی آقای مرتضی اکبری (مدیر مجتمع آموزشی و پرورشی معارف): ایشان در ابتدا زیرمجموعه های مجتمع معارف را معرفی کردند سپس در مورد مسائل آموزشی، هوشمندسازی مدارس و تجهیز مدارس سخنانی را بیان نمودند.

*سخنرانی مختصر و مفید آقای ابراهیم رفیعی: ایشان از آماز 140 نفری کهنه ای های شاغل در بندرعباس ، پشتکار و اراده محکم و استوار در همه کارها و توکل بر خداوند گفتند.

*سخرانی مختصر سیدمرتضی حسینی (امام جمعه محترم شهرک توحید کهنه)

*اجرای مسابقه مشاعره: این مسابقه جذاب در مرحله اول، رقابت به صورت گروهی بود که کلاس دوم برنده شدند و در مرحله دوم ، رقابت بین نفرات کلاس دوم(تیم برنده) بود که در نهایت فریبرز محمودی، محمد انصاری به ترتیب اول و دوم شدند.

*توزیع یک فرم نظرسنجی درمورد مسائل عمرانی شهرک توحید کهنه

*پخش نقشه های 3 بُعدی پارک محله ای و تفریحی شهرک توحید کهنه، و فضای سبز دبیرستان خاتم الانبیاء بر روی پروژکتور و توضیحات لازمه توسط مهندس اشرافی .

گرفتن عکس دسته جمعی

*بازدید از نمایشگاه فیزیک و شیمی (در پست قبل به صورت مفصل به آن پرداختیم)

*پس از شرکت در نماز جمعه برنامه صرف ناهار انجام شد.

 

*سخنرانی شیخ عبدالرحیم اکبری(مدیر داخلی مدرسه دینی شافعی اوز)

اسامی خیرینی که همت  و کمک نمودند :

1)  آقاي حاج محمد فيروزي، ساخت يك مدرسه راهنمايي دخترانه در شهرك

2) آقای  حاج عبدالله فیروزی  مبلغ 5 میلیون تومان اتمام مسجد مقبره ی شهرک

3) دكتر اسماعيل زماني، مبلغ 5 ميليون تومان براي دبيرستان خاتم الانبياء)

4)آقاي حاج محمد رفيعي، مبلغ 2 ميليون تومان  دبيرستان خاتم الانبياء و بوستان روستايي در شهرك

5)آقاي محمود فيروزي، مبلغ 2 ميليون تومان جهت بوستان روستايي در شهرك  و یک میلیون جهت دبریستان شهرک .

6) برادران جعفري، مبلغ 5 ميليون تومان جهت كمك به ساخت خوابگاه دبيرستان خاتم الانبياء

7) آقاي منصور ملك پور، ساخت جايگاه آب شيرين كن در شهرك

8) فرهنگيان بومي كهنه، مبلغ 1 ميليون تومان جهت كمك به مسائل آموزشي

9) آقاي ابراهيم فيروزي، مبلغ 1 ميليون و 500 هزار تومان جهت كمك به مدارس

10) آقای محمد نور فیروزی مبلغ 2 میلیون تومان جهت کمک به دبیرستان شهرک

 11 )آقاي عبدالرحمن رفيعي، تهيه ي لوله و اتصالات مربوطه براي فضاي سبز دبيرستان خاتم الانبياء

12) آقاي شيخ عبدالرحيم اكبري، مبلغ 200 هزار تومان جهت كمك به خوابگاه دبيرستان خاتم الانبياء

13) سید  مرتضی حسینی  بانی جمع آوری مبلغ ده میلیون تومان  از خیرینی که در خارج از ایران آماده ی کمک هستند .

 14) آقای حاج محمود ملکپور مبلغ کمکی محفوظ نزد خداوند بزرگ .

15قای صالح عبدی مبلغ کمکی محفوظ نزد خداوند بزرگ .

16)  آقای ابراهیم ( حاج هاشم ) رفیعی مبلغ کمکی محفوظ نزد خداوند بزرگ .

17 ) آقای عبدالرحیم ( عبدالله ) رحیمی مبلغ کمکی محفوظ نزد خداوند بزرگ .

) فرزندان مرحوم نصرالله غیبی مبلغ کمکی محفوظ نزد خداوند بزرگ .

در این جلسه از آقایان محمد رهنورد ، یوسف حاتمی ، عبدالله عبدی و عیسی رحیمی  به عنوان خیرین و فعالان اجتماعی و از فرهنگیان بومی آقایان مرتضی جمشیدی ، مصطفی اسماعیلی،خالد صابری ،علی اسدی ، از مدیران  وبلاگ مربوطی به نیکی یاد شد . همچنین از فوق تخصص ارتوپدی دکتر بهرام فیروزی و مهندس مسعود فیروزی مهندس کامپیوتر و کارمند بلند پایه ی شرکت معتبر کامپیوتری سافت ویر ( نرم افزار ) به عنوان جوانان نمونه و از امیدهای آینده روستا صحبت به میان آمد .

+ نوشته شده در  شنبه ۲۳ اردیبهشت۱۳۹۱ساعت 17:17  توسط عارف حاجی پور | 

در هفته قبل در بخش مُشُنُفتِ 4 ذکر کردیم که شنیده ایم نمایشگاهی در دبیرستان خاتم الانبیاء کهنه برگزار می شود و  در صبح امروز این شنیده رنگ واقعیت به خود دید و شاهد برگزاری اولین نمایشگاه فیزیک و شیمی توسط دانش آموزان دبیرستان خاتم الانبیاء کهنه بودیم.

در این نمایشگاه کوچک ، دانش آموزان اول و دوم رشته ریاضی و فیزیک این دبیرستان خلاقیت و ابتکار خود را با انجام آزمایشات شیمی همانند واکنش عنصر با آب و و اکنش آن ، واکنش فلزات لیتیوم پتاسیم سدیم با آب، واکنش فلز منیزیم با شعله آتش ، خارج کردن گاز نوشابه و ساخت وسایل در بخش های مختلف فیزیک همانند دستگاه طیف نور، خطای دید،بالابر اجسام،نیروی جاذبه و دافعه آهن ربا،شوک الکتریکی، مولد برق، جَک ماشین در معرض نمایش قرار دادند.

دانش اموزان بخش شیمی این نمایشگاه

از این نمایشگاه افرادی که در همایش هم اندیشی آموزشی و عمرانی شرکت کرده بودند، بازدید به عمل آوردند و از برپایی همچین نمایشگاهی احساس خرسندی می کردند و به نوعی مشوق دانش آموزان این دبیرستان بودند.

و اما کار زیبای دانش آموزان خوش ذوق این دبیرستان

در پست بعد به صورت مفصل به همایش هم اندیشی آموزشی و عمرانی می پردازیم.

+ نوشته شده در  جمعه ۲۲ اردیبهشت۱۳۹۱ساعت 20:57  توسط عارف حاجی پور | 

دانش آموزان دبیرستان پسرانه خاتم الانبیاء کهنه به مقصد شهر لار اُردوی علمی – تفریحی در روز سه شنبه برگزار کردند.

در این گردش آقای رفیعی(مدیر دبیرستان خاتم النبیاء کهنه)، آقای شریفی(معاون پرورشی مجتمع معارف کهنه و شهرک و دبیر تربیت بدنی)، آقای حق پرست(دبیر فیزیک)، آقای حاجی پور(سرپرست خوابگاه دبیرستان) دانش آموزان را همراهی کردند.

قسمت تفریحی این گردش در پارک رویال شهر لار انجام پذیرفت و دانش آموزان از امکانات و تجهیزات و تفرجگاه های متنوع این پارک استفاده نمودند.

یکی از امکانات جذاب این پارک پیست ماشین سواری آن بود که شدیداً مورد استقبال همگان قرار گرفت.

صرف ناهار یکی دیگر از برنامه های این گردش بود.

بعد از اتمام قست تفریحی گردش ، دانش آموزان در قسمت علمی گردش حضوری همراه با اشتیاق داشتند.

قسمت علمی و آموزشی این گردش،بازدید از سیزدهمین  دوره نمایشگاه استانی جوانه های انتظار بود.

این نمایشگاه توسط دانش آموزان خوش ذوق مرکز آموزشی شهید بهشتی لار(تیزهوشان) این بار به صورت استانی برگزار شد. این دوره دارای سه بخش نمایشگاه ، کارگاه آموزشی و سمینار می باشد . 12 غرفه نمایشگاهی ، 8 کارگاه آموزشی و 4 سمینار تخصصی که این سمینارها توسط اساتید کشوری برگزار می شود

.

این جشنواره همچنان به کار خود ادامه خواهد داد و هر روز پذیرای جمع کثیری از دانش آموزان مدارس شهرستان لار می باشد.

گفتنی است اختتامیه این جشنواره روز جمعه بعد از ظهر ساعت 7 الی 9 شب در محل تالار وحدت شهر لار برگزار میشود.

از طرف مدیر و دانش آموزان دبیرستان خاتم الانبیاء کهنه از آقای حق پرست جهت برنامه ریزی بازدید از جشنواره جوانه های انتظار تشکر و قدردانی می نماییم.

به امید برگزاری همچین نمایشگاهی توسط داشن آموزان دبیرستان خاتم الانبیاء کهنه

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۴ اسفند۱۳۹۰ساعت 23:49  توسط عارف حاجی پور | 

در صبح سه شنبه این هفته در دبستان شریف پور شهرک توحید کهنه جشنی به پاس رسیدن به سن تکلیف دانش آموزان دختر پایه سوم و همچنین جشن قرآن برای دانش آموزان پسر با جلوه خاصی برگزار گردید.

در این جشن عبادت ریاست محترم آموزش و پرورش بخش اوز جنای آقای زمانی ، آقای همیشه بهار مسئول انجمن تربیتی بخش اوز، شیخ عبدالرحیم اکبری مدیر مدرسه دینی امام شافعی اوز و جمعی از مدیران مدارس روستای کهنه و شهرک و اولیای دانش آموزان دبستان شریف پور حضور به عمل داشتند.

دبستان شریف پور شهرک کهنه دارای 71 دانش آموز دختر و پسر می باشد که 13 دانش آموز آن در پایه سوم مشغول به تحصیل هستند و از این تعداد 6 نفر دختر و 7 نفر پسر می باشند. معلم پایه سوم خانم شرفی از کارکنان فعال و مستعد در این آموزشگاه هستند.

 و اینک خلاصه ای از برنامه ای اجرا شده در این جشن عبادت به شرح زیر می باشد:

- تلاوت آیاتی از کلام حق

- پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و ادای احترم به آن از طرف حضار

- سخنرانی مختصر مرتضی اکبری مدیر مجتمع آموزشی معارف روستای کهنه و شهرک در مورد اهداف این چنین برنامه هایی

- اجرای سرودی با نام « باغ قرآن» توسط دانش آموزان سوم

- اجرای نمایشنامه « مادری که به قرآن اهمیت نمی داد»

- اجرای شعر زیبای« مَحرم و نامَحرم» با لباش گُشادِ

- سخنرانی ریاست محترم آموزش و پرورش بخش اوز آقای زمانی: این جشن عبودیت و مسئولیت در برابر خداوند است و جشن عبادت و تکلیف مهمترین جشن هر انسانی است. پدران و مادران ، فرزندان خود را در همان سنین کودکی با مسائل دینی آشنا سازید.

- اجرای شعری با نام « دختر نمونه»

- دِکلَمه «یادخدا»

- سخنرانی شیخ عبدالرحیم اکبری مدیر مدرسه شافعی اوز:3 مورد جزء رئوس مسائل تربیتی برگرفته از تعالیم دین اسلام و پیامبران گذشته: 1- برای تربیت بهتر فرزندانمان فقط از خداوند استعانت و کمک بگیریم. 2- شخصیت قائل شدن به فرزندانمان از همان سنین کودکی 3- علم آموزی باید در سرلوحه مسائل تربیتی یک خانواده قرار گیرد.

- اهدای جوایز متونع از طرف مسئولان مدرسه به دانش آموزان دختر پایه سوم

- قرائت شعر « جشن عبادت او»

- نمایشنامه « دختری که در نماز سهل انگار است»

- اجرای زیبای سرودی با نام« تکلیف»

- اجرای نمادین نماز

- بریدن دسته جمعی کیک جشن تکلیف برای دختران و جشن قرآن برای پسران

-اهدای جوایز به دانش آموزان ممتاز در مسابقات مختلف

دانش آموزان دختر پایه سوم همراه با مادرانشان

دانش آموزان پسر پایه سوم همراه با مادرانشان

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۸ اسفند۱۳۹۰ساعت 3:18  توسط عارف حاجی پور | 

در 12 اسفند 90 شاهد حماسه ای دیگر از  طرف مردم همیشه در صحنه میهن عزیزمان ایران بودیم و حضور گسترده مردم در 46,924 شعبه اخذ رأی در کل کشور دلیل بر این ادعاست.

مردم وطن دوست روستای کهنه و توحید همچون جای جای میهن اسلامی با شور و شوق فراوان از همان ساعات آغازین رأی گیری به پای صندوق های رأی رفتند و اصلح ترین فرد را از دیدگاه خود انتخاب کردند.

شعبه اخذ رأی گیری در روستای کهنه به صورت ثابت در  دبیرستان سلحشور و به صورت سیار در روستای توحید و مربوط درمسجد جامع رسول اکرم واقع گردید.

روستای کهنه:

روستای توحید:

در روستای کهنه از میان 840 رأی مأخوذه ، آرای کاندیدها به صورت زیر است:

جعفرپور 587                           باقدم 65

زندوی 64                          فردوسی 52

فرج پور 49                        حسن زاده 6

زارعی 2               رأی سفید و باطله 15

در روستای توحید از میان 215 رأی مأخوذه ، آرای کاندیدها به صورت زیر بود:

جعفرپور 174                    فرج پور 11

فردوسی 9                          باقدم 8

زندوی 5                             زارعی 2

حسن زاده 0                    رأی سفید و باظله 6

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳ اسفند۱۳۹۰ساعت 13:0  توسط عارف حاجی پور | 

کارکنان دبستان شریف پور شهرک کهنه اوز

خانم احراری (معلم پایه چهارم (، خانم اکبری (معلم پیش دبستانی، ( خانم صفری )معلم پایه دوم) ، خانم دست آموز (معلم پایه اول( ،خانم شرفی ) معلم پایه سوم)

علی اسدی(معلم پایه پنجم)، مرتضی اکبری( مدیر مدرسه و مدیر مجتمع معارف کهنه و شهرک(

عبدالله رفیعی( مربی تربیت بدنی)

 

دانش آموزان پیش دبستانی مدرسه شریف پور

 

دانش آموزان پایه اول مدرسه شریف پور

 

اهدای جایزه از طرف پدربزرگ به نوه


+ نوشته شده در  شنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۰ساعت 7:30  توسط عارف حاجی پور | 

مردم شهرک توحید کهنه در چهارشنبه صبح 19 بهمن 1390 شاهد مراسمی ویژه به مناسبت ایام پرفروغ دهه مبارکه فجر و همچنین هفته وحدت در مکان مدرسه ابتدایی برادران شریف پور شهرک بودند.

در این مراسم که به نحوی عالی و هماهنگ شده در اجرای تمام برنامه ها برگزار شد شاهد حضور جناب آقای جعفری معاون اداره آمزش و پرورش بخش اوز و همچنین جناب آقای کریمیان مسئول بازرسی این اداره ، اولیای تمام دانش آموزان و برخی از فرهنگیان و معتمدین شهرک و کهنه بودیم.

تمام  برنامه های این مراسم باعظمت توسط خود دانش آموزان و با مدیریت و هماهنگی کارکنان این مدرسه فراتر از حد انتظار  و با نظم خاصی برگزار شد.

تقارن هفته وحدت و دهه فجر باعث شده بود که تنوع  بیشتری در اجرای برنامه نظاره گر باشیم.

و اما شرح مختصری از این جشن به یاد ماندنی:

 • تلاوت آیاتی چند از کلام حق توسط محمد فیروزی فرزند ابراهیم
 •  مجری برنامه خانم شرفی (معلم کلاس سوم) جملاتی زیبا در مورد دهه فجر و میلاد پیامبر بیان داشتند.
 • اجرای سرودی با نام « دوستی» توسط دانش آموزان دختر این مدرسه و لباسی زیبا و رنگانگ با نام « گُشادِ» دختران بر قامت داشتند که زیبایی سرود را دو چندان می کرد.

 • سخنرانی آقای مرتضی اکبری مدیر مجتمع معارف روستای کهنه و شهرک در مورد همکاری بیشتر اولیاء در رفع مشکلات مدارس روستا و اینکه نیاز شدید و اساسی به یک سالن اجتماعات در این شهرک احساس می شود و همه اولیاء و معتمدین و خیرین باید برای ایجاد همچین فضای فرهنگی و رشد بهتر دانش آموزان به فکر باشند و در اواخر سخنانشان به معرفی کارکنان این مدرسه پرداختند.
 • اجرای نمایشی تأمل برانگیز و با لحنی شعرگونه با نام « سلیمان و خواب»

 • اجرای سرودی با نام « جشن بهمن» توسط دانش آموزان کلاس اول همراه با لباس «گِشادِ» بر قامت دختران

 • اجرای شعری با نام «محمد» توسط گروه سرود این مدرسه

 • سخنرانی جناب آقای جعفری معاون آموزش و پرورش بخش اوز در مورد استعداد های ایران و ایرانی
 • مسابقه ای تحت عنوان « شغل من چیست؟» برای اولیای دانش آموزان
 • اهدای جوایز دانش اموزان برگزیده در مسابقات مختلف
 • اجرای سرودی با نام « کتاب نور» توسط دانش اموزان پسر
 • اجرای نمایش نامه ای جذاب با نام « گفتگوی میوه ها»
 • اجرای برنامه ای طنزگونه با نام « اخبار محلی». در این اخبار دو نفر با نام های مستعار« بی بی شاه فردوسی پور و چوپان دروغگو» حضور داشتند که به صورتی تماشایی و قشنگ این اخبار را با لحنی خاص اجرا کردند که مورد استقبال همگان قرار گرفت و هیجان وصف ناپذیری در بین جمعیت بوجود آورد و از این برنامه می توان به عنوان یکی از بهترین آیتم های این مراسم به شمار آورد.

 در پایان امیدواریم که همه ساله و در همه مدارس روستا شاهد همچین مراسم هایی باشیم و برای شکوفایی استعدادهای مختلف هر دانش آموز این را می طلبد که محیطی بهتر و در خور شأن دانش آموزان و مربیان داشته باشیم و هر شخصی که در این مراسم باشکوه شرکت داشت شدیداً کمبود یک سالن اجتماعات را احساس می کرد. پس بیاییم تا با همکاری یکدیگر دست در دست یکدیگر دهیم تا استعدادهای دانش آموزان را در فضایی بهتر شکوفا سازیم.

منتظر عکس هایی از حاشیه این مراسم باشید.

+ نوشته شده در  جمعه ۲۱ بهمن۱۳۹۰ساعت 1:52  توسط عارف حاجی پور | 

شاید دهها سال از طرح ایده دهکده جهانی می گذرد. شاید آن زمان کمتر کسی این نظریه را جدی گرفت. اما دیری نپایید که همگان به این امر معترف شدند که آنقدر زندگی ها به هم نزدیک شده که هرگز نمی توان سنگ جدایی و دوری را به سینه  زد. شاید بیش از 2500 سال قبل فرهنگ اصیل ما در پی تحقق این امر بود. نمونه بارز آن کورش و داریوش بزرگ بودند که در پی اتحاد و وحدت سرزمین خود بودند و پس از آن اسلام عزیز ضرورت اتحاد و یکی بودن را مضاعفاً عینیت داد. در نیم قرن اخیر نیز اتحادیه و کارتلهای بین المللی به سرعت امر و ضرورت یکی شدن را تحقق بخشیدند. کشورهای مختلف جهان سعی کردند کوچکترین عامل پیوند و اشتراک را زیر دره بین واقع بینی بزرگ و بزرگ تر کنند، مرزهای جغرافیایی یکی پس از دیگری از بین رفتند و یا کم اهمیت شدند. نمونه های آن مانند ناتو و ورشو و پس از آن مشترک المنافع نبلوکس،اتحادیه اروپا،آفریقا ، آلمان واحد و اتحادیه عرب و..... در دنیا فراوانند و هم اکنون نیز از ثمره های این اتحاد و نزدیکی بهره مند هستند.  شاید با این مقدمه ناقص بتوانم حرف اصلی و باور قلبی خود را به عرض برسانم.

همه می دانیم پس از سیل 71 روستای کهنه ما که واقعاً یکی از روستاهای تیپ و نمونه در سطح کشور از نظر ساختار فیزیکی بود در معرض خطر جدی قرار گرفت و بناچار و از بدجادثه به پیشنهاد مسئولین دولتی وقت و اقبال صددرصدی مردم زمینه های انتقال و جابجایی به شهرک جدید فراهم گردید و در مدت بسیار کوتاه زیرساخت ها و بستر لازم از جمله شن ریزی،برق، آب و تلفن به همت همه اهالی آماده شد. مدتی همه چیز خوب بود و همه در تلاش برای سرانجام یافتن محل اسکان جدید بودند. اما متأسفانه پس از مدتی زمزمه های اختلاف شنیده شد. عده ای به فکر سود، عده ای از روی لجاجت و عده ای به حرص ریاست جمع زیادی از مردم ساده و صمیمی را فریفتند و این شد که زمزمه نامبارک جدایی و دو تاشدن تبدیل به ناقوسی ناخوشایند گردید و گوش عده زیادی را کَر کرد. این آوای شوم چنان ضرباهنگ تندی داشت که دو گروهی که مدتی را با هم کشمکش و درگیری داشتند، یکجا جمع و یکدست کرد نامه هایی نگاشته شد از طرف 2 آبادی با تعدادی امضاء که بعضاً از سر ناآگاهی و سادگی زده شد مبنی بر این مضمون شوم و نامیمون« جدایی شهرک از کهنه».

در این بالماسکه به ظاهر خیرخواهانه صورتهای سفید کنار زده شدند و حتی جمع آوری طومار و امضاء تعداد زیادی از اهالی مبنی بر مخالفت با این طرح به جایی نرسید و آخرین پلان این تراژدی نیز رقم خورد تا جایی که پس از این جدایی شوم و نحس آمدند تا آخرین نشانه یکی بودنمان را پاک کنند؛ «نام گذاری شهرک به نام شهرک توحید» . بدون کلمه ای کمتر یا بیشتر، انگار کهنه ای بودنمان داغ ننگی شده بر پیشانی پاک و معصوممان!!! تا این که نام  کهنه نیز از خود پاک کنیم!!! جال شما خواننده محترم قضاوت بفرمایید در این مدت حدود 6 سال پس از جدایی دو روستا منم منم کنان دو آبادی به برکت زرنگی و صداقتشان دهها پروژه عمرانی را شروع و تمام کرده اند!!!!

اکنون که زمزمه مبارک شهرستان شدن اوز به گوش می رسد و با تصویب طرح دولت مبنی بر تبدیل روستاهای با جمعیت 3500 نفر به شهر و امکان تبدیل بخش شدن کهنه وجود دارد، وظیفه ما جوانان روستا چیست؟ آیا بهتر نیست کمی به خود بیاییم و به فکر بازگشت به خویشتن باشیم. نمیگویم یکی شدن ؛ چون که ما یکی بودیم، هستیم و خواهیم بود هرچند عده ای هنوز هم همچنان.........

بیا تا مونس یار هم غمخوار هم باشیم       انیس جان غم فرسوده بیمار هم باشیم

به جمعیت پناه آریم از باد پریشانی          اگر غفلت کند آهنگ ما هوشیار هم باشیم

 نویسنده: محمدشریف حاتمی

منتظر مطالب بعدی در این زمینه باشید...

از کسانی که دستی بر قلم دارند تقاضا داریم که در این مورد مطالب و مقاله های مختلف بنویسند و دیدگاه خود را بیان کنند تا این رسالت نوشتاری را به نحو احسنت انجام دهیم.

می توانید به طرق زیر مطالب خود را بفرستید:

 قسمت نطرات عمومی و خصوصی  

ارسال به ایمیل مدیران

حضوراً به مدیران وب سایت تحویل دادن

 پیامک به شماره  09370874922

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 7:0  توسط عارف حاجی پور | 

از زمان احداث و ایجاد شهرک کهنه ، مطمئناً اگر همفکری و همیاری مسئولین و یاری و کمک خیرین نبود جایگاه شهرکی به این نوپایی اینجا نبود و شاهد طرح های عمرانی متعددی نبودیم.

پروژه قبرستان به مساحت وسیع یکی از این طرح ها می باشد که البته برای مردم کهنه و شهرک مورد استفاده قرار می گیرد. چند تن از خیرین بزرگوار هزینه های آن را متقبل شدند و قبرستان به مرحله افتتاح رسید ولی تا به الان تمام امکانات و تجهیزات این قبرستان کامل نشده است و پروژه با مشکل کمبود بودجه مواجه شده است.

پروژه دیگر ساخت خانه بهداشت در این شهرک می باشد که پزشک در هفته ای یک بار برای معالجه بیماران در این مکان حضور می یابند. کارهای عمرانی و ساختمانی این خانه بهداشت به پایان رسیده ولی امکاناتی مانند داروخانه وجود ندارد و برای تهیه دارو باید به جاهای دیگر مراجعه کنند.

پروژه دیگری که در شهرک کهنه ساخته شده و هنوز تکمیل نشده ، مکتب خانه می باشد. این مکتب خانه که بانی آن شیخ محمدعلی خالدی(سلطان العلماء) می باشند از همان سال های اول  افتتاح این شهرک ساخته شد و کم کم به مرحله استفاده رسید. اخیراً دیواری کشی این مکتب خانه با دست خالی توسط مسئولین مربوطه به پایان رسیده است.

مطمئناً همه شما واقف هستید که مستلزم به پایان رسیدن و  به مرحله بهره برداری رسیدن هر پروژه هزینه مالی می باشد که در منطقه ما معمولاً این هزینه ها توسط خیرین تأمین می شود. این شهرک هم از این قضیه مستثنا نیست و هیشه شاهد کمک و یاری خیرین عزیز برای این شهرک بوده ایم و اما .........

و اما با سفارشات هیأت امنای این شهرک و چند تن از معتمدین از بنده تقاضا کردند که اگر امکان دارد مطلبی در این باره نوشته شود که پروژه هایی که در بالا ذکر گردید برای به مرحله بهره برداری رسیدن و کامل شدن نیاز شدید به هزینه های مالی دارد و از تمام دوستان تقاضا می شود که یک بار دیگر این شهرک به دست یاری شما عزیزان نیاز دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۲ دی۱۳۹۰ساعت 0:0  توسط عارف حاجی پور | 
  این دوره از مسابقات فوتسال در مدرسه آل محمد شهرک و با حضور 7 تیم به صورت دوره ای برگزار گردید و تیم های فجر و توحید به فینال راه پیدا کردند و در عصر روز جمعه امروز بازی نهایی را در حضور گسترده مردم کهنه و شهرک برگزار کردند.

این دوره بازیها با تلاش و پیگیری ها و مسئولیت پذیری آقای
وحید عبدی بازیکن مطرح روستا و حمایت کمیته ورزشی روستای کهنه و شهرک با نظم خاصی برگزار گردید.
وحید عبدی در کنار عیسی رضایی ( از بازیکنان مطرح روستا)


تیم های فجر و توحید قبل از شروع بازی

دو تیم فجر و توحید در رأس ساعت 15:30 بازی نهایی را آغاز کردند. در ابتدا این تیم توحید بود که گل اول را توسط عبدالله خوشبخت به ثمر رساند و در دقایقی بعد 3 گل پشت سرهم توسط علی خوشبخت(2گل) و محسن نعمتی برای تیم فجر به ثمر رسید و گل دوم توحید توسط ابراهیم اکبری زده شد و در دقایق پایانی نیمه اول گل چهارم فجر توسط محسن نعمتی زده شد تا نیمه اول با نتیجه 4 بر 2 به سود تیم فجر به پایان برسد. در ابتدای نیمه اول عبدالله خوشبخت گل سوم و دقایقی بعد  وحید عبدی گل چهارم را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساندند.( یاسین زمانی روی خط دروازه با دست مانع از گل خوردن تیمش شد و توسط داور از زمین بازی اخراج شد). در حالی که تیم توحید با زدن گل تساوی به بازی امیدوار شده بود در دقایق بعد بازی را از دست داد و چهار گل دیگر را توسط یحیی رضایی(2گل) ، علی خوشبخت و محسن نعمتی دریافت نمود تا نتیجه نهایی 8 بر 4 به سود تیم فجر به پایان برسد.

داوران این بازی : عبدالله غربی، علی اسدی و مرتضی جمشیدی

در پایان بازی جناب سیدمرتضی حسینی سخنرانی مختصری درمورد ورزش داشتند و به هر دو تیم تبریک عرض نمود و جام های اول و دوم توسط ایشان و دیگر پیشکسوتان روستا اهدا گردید.

جام قهرمانی توسط  جناب آقای محمود اسدی به  موسی رضایی اهدا گردید.

جام نائب قهرمانی توسط سید مرتضی حسینی به مرتضی رضایی اهدا گردید.

تیم توحید همراه با جام نائب قهرمانی

تیم فجر همراه با جام قهرمانی


منتظر عکس هایی از حاشیه این دیدار باشید...........

+ نوشته شده در  جمعه ۲ دی۱۳۹۰ساعت 23:58  توسط عارف حاجی پور | 

در ادامه این بازیها این نتایج بدست آمد:

یکشنبه   مورخه 27/9/90

بازی اول   شهید جعفریان 3    فرهنگیان 0

این بازی یکی از بازیهای حساس و جذاب این دوره از مسابقات بود.

گلزنان تیم شهید جعفریان: محمدشریف احمدی(هاشم)، سعید اسماعیلی و عادل اسماعیلی

بازی دوم   خوابگاه الف 6    خوابگاه ب 3

این بازی بین دو تیم خوابگاهی بود که تیم خوابگاه الف شامل دانش آموزان کهنه ای و یک نفر از مارمه(علی اکبر عزیزی) و تیم خوابگاه ب شامل دانش آموزان اهل بیدشهر و اسلام آباد می باشد.

گلزنان تیم خوابگاه الف: هاشم فیروزی(3گل)،محمد خادمی، فریبرز محمودی و علی اکبر عزیزی

گلزنان تیم خوابگاه ب: مروان ایزدی(2گل) و محمدامین بیدشهری

تیم های خوابگاه الف و ب در کنار همدیگر

دوشنبه مورخه 28/9/90

بازی اول     توحید 9    اتحاد 6

گلزنان تیم توحید: وحید عبدی(3گل)، صابر عبدی(3گل)، سعید عبدی(2گل) و عبدالله رحیمی(محمدکامل)

گلزنان تیم اتحاد: یعقوب فیروزی(3گل)، محمد حسینی(2گل) و ساسان صابری

بازی دوم   خوابگاه الف 4   شهید جعفریان 3

این بازی برای هر دو تیم حساس بود و تیم خوابگاه الف در یک بازی نزدیک و البته پربرخورد و جنجالی  و با 3 اخراجی(خوابگاه الف یک اخراجی و شهید جعفریان دو اخراجی) در دقایق پایانی به گل برتری رسید.

گلزنان تیم خوابگاه الف: هاشم فیروزی(2گل)، محمد خادمی و علی اکبر عزیزی

گلزنان تیم شهید جعفریان: محمدشریف احمدی(2گل) و مهران احمدی

سه شنبه  مورخه 29/9/90

بازی اول      توحید 6     فرهنگیان 3

این بازی رقابت بین دو تیم مدعی بود که برای کسب عنوان دوم جدول و راهیابی به فینال جنگیدند و یکی از بازیهای زیبای این دوره به شمار می رود.

گلزنان تیم توحید: وحید عبدی(3گل)، ابراهیم اکبری، صابر عبدی و عبدالله رحیمی(محمدکامل)

گلزنان تیم فرهنگیان: عبدالله رفیعی، علی صالحی و مصطفی جلیلی

تیم فرهنگیان

بازی دوم     فجر 26    اتحاد 2

تیم فجر با این پیروزی پرگل و قاطع و با 5 برد متوالی همچنان در صدر جدول قرار دارد.

گلزنان تیم فجر:  یحیی رضایی(8گل)،عیسی ضایی(7گل)،علی خوشبخت(4گل)، یاسین زمانی(2گل)، داوود راستی(2گل)، احمد فیروزی(2گل) و عبدالعظیم اسدی

گلزنان تیم اتحاد: محمد حسینی(سید احمد) و یعقوب فیروزی

چهارشنبه     مورخه  30/9/90

بازی اول     شهید جعفریان 7    توحید 6

این بازی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود به طوری که اگر تیم شهید جعفریان با اختلاف 4 گل برنده بازی می شد به عنوان تیم دوم به فینال راه پیدا می کرد و با وجود برتری 7 بر 6 از راهیابی به فینال باز ماند و هر دو تیم در امتیاز 12 برابر هستند  ولی به علت تفاضل گل ، این تیم توحید هست که با وجود باخت به فینال رسید.

گلزنان تیم شهید جعفریان: محمد سلامی(3گل)، عبدالرحیم محمدی(2گل)،مهران احمدی و عادل اسماعیلی

گلزنان تیم توحید: وحید عبدی(5گل) و ابراهیم اکبری

بازی دوم    فجر 3      فرهنگیان 0

این بازی به علت عدم حضور تیم فرهنگیان در زمین با توجه به قواین بازی با نتیجه 3 بر 0 به سود تیم فجر اعلام گردید.

بدین ترتیب  تیم شهید جعفریان به مقام سوم نائل گشت و تیم های فجر و توحید  در روز جمعه این هفته مورخه 2/10/90 در ساعت 15:30 برگزار کننده فینال این دوره از مسابقات می باشند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۳۰ آذر۱۳۹۰ساعت 17:56  توسط عارف حاجی پور | 

مدرسان و طلاب کهنه ای

" افتخاری بزرگ برای روستاهای کهنه و شهرک  "

سید مرتضی حسینی یکی از باتجربه ترین مدرسان مدرسه دینی شافعی شهر اوز می باشد . ایشان امام جمعه شهرک توحید و از معتمدین و فعالان هر دو روستا می باشند .

شیخ عبدالرحیم اکبری  مدیر مدرسه علوم دینی شافعی شهر اوز می باشند . یکی از فعال ترین اهالی روستای کهنه  در زمینه ی فعالیت های دینی ٬ فرهنگی ٬ عمرانی ٬ اجتماعی و ... در روستا می باشند . علاوه بر امامت موقت جمعه در روستاهای کهنه و شهرک ٬ مسئول انجمن فرهنگی ٬ تربیتی روستاهای کهنه و شهرک توحید نیز می باشند .

سید مرتضی حسینی از مدرسان مدرسه علوم دینی شافعی اوز می باشند . علاوه بر  امامت مسجد بلال شهرک ٬ امامت موقت نماز خطیب جمعه  می باشند . ایشان فعالیت های چشمگیری در زمینه های دینی و فرهنگی در شهرک دارند .

شیخ علی وطن خواه دارای مدرک لیسانس علوم دینی می باشند . شیخ علی سال هاست امامت یکی از فعال ترین مساجد روستای کهنه - مسجد سلحشور - را عهده دار می باشند . ایشان امامت موقت جمعه در روستاهای کهنه و شهرک می باشند . فعالیت های ایشان در مسجد سلحشور ستودنی است .

طلاب کهنه ای مشغول به تحصیل در مدارس دینی اوز به ترتیب از راست به چپ :

عبدالله محمدی  - جمشید جمشیدی - عادل رضایی - مصطفی وطن خواه - مصطفی فرخی زاده -

از بین طلاب عزیز شیخ عادل رضایی در حال گذراندن دوره ی عالی ( لیسانس ) در مدرسه عالی احمدیه و دیگر طلاب عزیز در مدرسه امام شافعی مشغول فراگیری علوم دینی در مدرسه دینی امام شافعی در شهر اوز می باشند .

حافظ احمد قوام الدین خوشبخت از حافظین و قاریان محترم روستای کهنه نیز از جمله افتخارات روستا به حساب می آیند .

وبلاگ مربوطی ضمن ارج نهادن به جایگاه بسیار مهم و ارزشمند مدرسان و طلاب محترم و قدردانی از زحمات یکایک این عزیزان ٬ از خداوند متعال  برای آنان صحت ٬ سلامت و موفقیت در تمامی زمینه های زندگی  مسئلت دارد .

با تشکر از طلاب محترم که در تهیه گزارش و عکس ما را یاری نمودند .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۴ آذر۱۳۹۰ساعت 10:13  توسط مصطفی رضایی | 

"عید قربان" روزی كه انسان از خداوند نمره قبولی گرفت

خوشا آنان که با حق آشنایند             مطیع محض فرمان خدایند

چو ابراهیم اسماعیل خود را            فدای امر الله می نمایند

***

نشانم ده صراط روشنم را                خودم را، باورم را، بودنم را

خداوندا من از نسل خلیلم                به قربانگاه می آرم «منم» را

نماز عید قربان با شکوه هر چه تمام تر در روستای کهنه و شهرک برگزار گردید.

خطیب نماز عید قربان امسال در روستای کهنه جناب شیخ حمزه محمدی بودند و صحبت های ایشان پیرامون رعایت حقوق زن و مرد نسبت به یکدیگر بود و گفتند که زن ها باید اوامر شوهرانشان را اطاعت کنند تا مادامی که اوامر مخالف فرمان الهی نباشد.

خطیب نماز عید قربان امسال شهرک جناب سیدمرتضی حسینی امام جمعه شهرک کهنه بود و صحبت های ایشان درباره 3 موضوع خلاصه شد:

1-معرفی بنیانگزاران قربانی و اینکه حضرت اسماعیل باید الگوی تمام جوانان امروزی قرار گیرد و همانند حضرت اسماعیل باید در تمام امور مطیع امر الهی باشیم . 2- زن و مرد باید به همدیگر احترام بگذارند و در سایه همین احترام هاست که زندگی خوب و آرامی خواهیم داشت و پدر و مادر نباید برای ازدواج فرزندان خود اجبار به خرج دهند و برای ازدواج باید جوان خود زوج مناسب را انتخاب کند و رسم بسیار بد پِل(گُل به گُل) باید از جامعه برچیده شود.

3-هر فرد مسلمان نسبت به زیردستان،اقوام،خانواده و جامعه خود مسئول است و باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رواج بیشتری داشته  باشد.

بعد از تبریک عید به همدیگر به سمت قبرستان های روستا حرکت کردند و اهل قبور را زیارت کردند.

مردم فهیم و مؤمن روستای کهنه و شهرک همانند سایر مسلمانان قربانیان خود را به نحو احسنت انجام دادند تا بدین وسیله در جهت تقرب به خداوند گام بلندی برداشته باشند و گوشت های قربانی خود را در بین اقوام خود و مردم کهنه و شهرک تقسیم کردند.

برای دانلود کتابچه "تاریخچه و فلسفه قربانی" بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://s2.picofile.com/file/7177967197/tarikhche_falsafe_ghorbani.pdf.html

عید قربان با نماز و عبادتش، با ذکر و دعایش، با قربانى و صدقات و احسانش

بسترى براى جارى ساختن مفهوم عبودیت و بندگى است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۷ آبان۱۳۹۰ساعت 18:12  توسط عارف حاجی پور | 

در حال حاضر در اکثر کشورها از اینترنت ماهواره ای و بی سیم استفاده می کنند و در کشور ما در اکثر مناطق از ایترنت ADSL  استفاده می کنند و در بعضی مناطق و به خصوص روستاها هنوز از اینترنت   Dial up  استفاده می کنند که دارای کمترین سرعت ممکن می باشد و برای گشودن صفحه ای عادی از سایتی باید مدتها و بعضاَ دقایقی را منتظر باشید.( به قول معروف علف زیر پامون سبز می شه) این درحالی می باشد که همین اینترنت Dial up هم چندین روز در ماه رو در روستای کهنه و شهرک نداریم و به گفته دوستان مدت 5 روز اینترنت در روستای کهنه و مدت 2 روز در شهرک قطع می باشد و این برنامه رو یعنی قعطی اینترنت Dial up رو معمولا در روستای کهنه و شهرک در هر ماه باهاش دست و پنجه نرم می کنیم.آوردن اینترنت ADSL  به روستای کهنه و شهرک هم با هزینه های تقریباَ زیادی همراه می باشد.

چه می شود کرد باز هم باید به کمترین امکانات قانع بود و باز هم باید مثل همیشه امیدوار باشیم که دیگه شاهد همچین مشکلاتی نباشیم و یا حداقل کمتر شاهد باشیم چرا که در این مدت قعطی اینترنت داد همه کاربران اینترنت(البت اگه به کاربران Dial up بشه گفت کاربر) رفته بالا و همه از این وضعیت ناراضی هستند و در آپدیت کردن وبلاگ های مربوطی و رباط مشکل داریم و یکی از زیان های این اتفاق از دست دادن مخاطبان ۲ وبلاگ فعال روستاست.

آنتن دهی تلفن همراه هم در شهرک برای خودش داستانی دارد و چندین روز می باشد که به زحمت فراوان می توان از تلفن همراه استفاده کرد و به قول بعضی ها در این روزها صحبت کردن با تلفن همراه در شهرک بستگی به شانس داره که آنتن بده یا نه .

در این قضیه و کلاَ قضیه های دیگر باید مثل همیشه به آینده امیدوار باشیم و چاره دیگه ای هم نداریم.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۷ آبان۱۳۹۰ساعت 14:9  توسط عارف حاجی پور | 

ساختمان جدید دهیاری روستای کهنه

سرای دهیاری روستای کهنه

سرای دهیاری روستای کهنه

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حصار محافظتی دکل تلفن روستای کهنه

حصار محافظتی دکل تلفن شهرک کهنه

دیوارکشی مکتب خانه شهرک کهنه

+ نوشته شده در  دوشنبه ۹ آبان۱۳۹۰ساعت 18:12  توسط عارف حاجی پور | 

بعد از اتمام نماز جمعه ، امام جمعه شهرک کهنه جناب سیدمرتضی حسینی و دهیار جدید شهرک آقای مرتضی اکبری دو نکته را متذکر شدند، یکی در مورد سرشماری نفوس و مسکن و این که همکاری لازم را با مأموران سرشماری داشته باشند و سعی شود که افراد خانواده که در حال حاضر حضور ندارند حداقل شناسنامه و یا کپی آن به مأموران نشان داده شود و تمام سؤالات را عین واقعیت و با دقت جواب دهید و بنابه پیشنهاد دهیار گروهی برای همکاری لازم و راهنمایی مأموران تعیین شد و مرتضی اکبری فرمودند که جمعیت ملاک برتری برای ارتقا و افزایش امکانات می باشد که با افزایش جمعیت در روستاها و مناطق امکان شهرستان شدن اوز و استان شدن لار بالا می رود و می تواند نوید خیلی خوبی برای ما باشد.

نکته دوم در مورد قطع شدن چندین باره آب که به مدت 4 روز آب شهرک قطع می باشد و علت را جویا شدند و یکی از دلایلی که برای قطع آب اظهار می کنند، تمام شدن سوخت گازوئیل می باشد و قرار شد که با مسئولان آب روستا در این باره بیشتر صحبت شود و کمتر شاهد اینچنین مشکلاتی باشیم .

+ نوشته شده در  شنبه ۷ آبان۱۳۹۰ساعت 14:57  توسط عارف حاجی پور | 

خطیب این هفته شهرک کهنه جناب سیدمرتضی حسینی فرزند سیدابراهیم بودند و صحبتهای ایشان با توجه به رسیدن ایام قربانی پیرامون نکات و موارد مهم در انجام قربانی بود که چکیده صحبتهای ایشان به شرح زیر می باشد:

نکات و موارد مهمی که در قربانی باید رعایت شود:

1-عدم کوتاه کردن موی سر و موهای زائد بد و ناخن(فقط برای انجام دهنده قربانی و بقیه اعضای خانواده شرط نیست)

2-حیوان قربانی باید شتر،گاو و گوسفند و یا بز باشد.

3-سن حیوان قربانی برای گوسفند یک سال، بز دو سال تمام، گاو دو سال تمام و شتر پنج سال تمام می باشد و نووی در مجموع قول دیگری از علماء برای گوسفند شش ماه و بز یک سال کافی است.

4-حیوان قربانی هیچ عیب و نقسی نباید داشته باشد و از کوری، لنگی، لاغری، پوکی استخوان عاری باشد و نبودن این عیوب در قربانی برابر با تقواست.

5-وقت قربانی بعد از نماز عید است و پایان وقت قربانی ، غروب روز سوم از ایام تشریق(روز 13 ذی الحجه) است.

6-پیامبر هنگام ذبح قربانی « بِاسمِ الله و اللهُ اکبر» می فرمودند و بهتر است که ما هم همانند پیامبر عمل کنیم.

7-قربانی به 3 قسمت تقسیم می شود:

الف) یک قسمت برای مصرف خانواده

ب)یک قسمت برای هدیه دادن به اقوام و دوستان

ج)یک قسمت برای صدقه دادن به مستمندان و فقرا

8-شخص قربانی کننده اجازه فروختن پوست و یا گوشت قربانی را ندارد و همچنین نمی تواند دستمزد قصاب را از قربانی و حتی پوست قربانی بپردازد و اگر به عنوان هدیه باشد اشکالی ندارد.

9-قربانی کردن بهتر از صدقه دادن قیمت قربانی است زیرا قربانی کردن و ریختن خون از شعائر دینی و سبب تقرب به خداوند می باشد و پیامبر با دستان مبارک خویش قربانی می نمودند و هرگز اتفاق نیافتاد که ایشان یا صحابه قیمت قربانی را صدقه دهند.

پیشاپیش دعا می کنیم که  قربانی قربانی کنندگان مورد پذیرش درگاه احدیت قرار گیرد.

+ نوشته شده در  جمعه ۶ آبان۱۳۹۰ساعت 18:50  توسط عارف حاجی پور | 

پس از استعفای زودهنگام عبدالله رفیعی اولین دهیار شهرک ، جناب آقای مرتضی اکبری فرزند محمد به عنوان دومین دهیار این شهرک برگزیده شدند.

برای سمت دهیاری شهرک در این دوره مهندس ابراهیم اکبری و مرتضی اکبری کاندیدای دهیاری بودند که پس از کش و قوس های فراوان و برگزاری جلسات متعدد هیأت امنای این شهرک رأی نهایی خود را مبنی بر دهیار بودن جناب آقای مرتضی اکبری صادر کرد.

تمام مدارک و پروند ه ها به دهیار جدید تحویل داده شده و چند روز بعد حکم رسمی از طرف بخشداری ابلاغ خواهد شد.

دهیار جدید این شهرک در اولین سخنرانی خود بعد از نماز جمعه این هفته فرمودند: ما در صورتی می توانیم خادمی خوب برای مردم باشیم که حمایت همه جانبه آنان را احساس کنیم و ما خواهان حمایت تمام اقشار جامعه شهرک اعم از فرهنگیان، معتمدین، امام جمعه و روحانیت، خیرین، دانشجویان و عموم مردم هستیم و باید دست در دست یکدیگر برای جامعه ای آباد و رو به پیشرفت در همه زمینه ها تلاش کنیم و از هیأت امنا به خاطر انتخاب بنده به عنوان خادم مردم کمال تشکر را دارم و در حد توان خود برای جامعه شهرک تلاش خواهم کرد.

جنای آقای مرتضی اکبری یکی از فرهنگیان فعال،پرتلاش و دلسوز جامعه می باشد و رئیس مجتمع آموزشی و پرورشی معارف هم هستند و دارای چندین پست در انجمن فرهنگی تربیتی روستای کهنه و شهرک می باشند.

وبلاگ مربوطی به جناب آقای مرتضی اکبری دهیار جدید شهرک توحید کهنه تبریک عرض نموده و امیدواریم که جامعه شهرک با وجود ایشان بیش از پیش رنگ پیشرفت را به خود ببیند.

+ نوشته شده در  شنبه ۳۰ مهر۱۳۹۰ساعت 15:40  توسط عارف حاجی پور | 

عبدالله رفیعی فرزند حاجی هاشم که تقریباٌ 3 ماه قبل به عنوان اولین دهیار شهرک توحید کهنه برگزیده شدند ، از سمت خود یعنی دهیاری این شهرک به صورت رسمی استعفا دادند .

یکی از دلایل استعفای ایشان می توان به قبولی در رشته آموزش ابتدایی مقطع کاردانی مرکز تربیت معلم شیراز اشاره کرد که در طول هفته چندین روز را باید به تحصیل در شیراز مشغول شود.

یکی از کارهای مثبت ایشان در دوران اندک خدمت پیگیری نصب دکل همراه اول در شهرک می باشد که مراحل پایانی را می گذراند و در آینده ای خیلی نزدیک مشکل آنتن دهی همراه اول در روستای کهنه و شهرک حل خواهد شد.

 به راستی.......

 دومین دهیار شهرک توحید کهنه چه کسی خواهد بود؟

آیا از اهالی همین شهرک می باشد یا از جایی دیگر؟

آیا عمر دوران خدمت دهیار بعدی همین قدر کوتاه خواهد بود؟

انتخاب دهیار بعدی چقدر طول می کشد ؟

 

از مدیر وبلاگ مربوطی جناب آقای مرتضی اسماعیلی که چندین سال دهیار روستای کهنه بودند و در زمان ایشان اتفاق های گسترده و مثبتی در جهت پیشرفت روستا می افتاد می خواهیم در پست جداگانه ای در مورد دهیار و دهیاری قلم بزنند و در آن به این سؤالات پاسخ دهند تا برای همگان مفهوم دهیار مشخص شود. هرچند که ایشان در فیلیپین مشغول به تحصیل می باشند.

 وظایف یک دهیار چیست ؟

 چرا وظایف دهیار از نظر مردم و دولت متفاوت می باشد؟

  چرا اکثراٌ از دهیار شدن ابا می کنند ولی قول همکاری می دهند؟

 بودجه بندی سالانه به دهیاری ها چگونه و چقدر است؟

 معیارهای دهیار شدن چیست؟

 از دوران دهیاری خود بنویسید.

+ نوشته شده در  جمعه ۸ مهر۱۳۹۰ساعت 19:40  توسط عارف حاجی پور | 

دبیرستان خاتم الانبیاء که مدت چندین سال فقط کلاس اول را دارا بود ، از امسال با سیستمی جدید و برنامه ای بهتر و گسترده شروع به فعالیت کرده است.

از امسال در این دبیرستان رشته ریاضی فیزیک تدریس می شود و به صورت شبانه روزی می باشد. کلاس دوم دبیرستان در رشته ریاضی فیزیک 13 دانش آموز می باشند که از این تعداد 5 نفر بومی و 8 نفر غیر بومی می باشند و تمام دانش آموزان دوم دبیرستان اعم از بومی و غیربومی موظف هستند که در ایام مدرسه در خوابگاه مدرسه حضور داشته باشند.

کلاس اول این دبیرستان دارای 15 دانش آموز می باشد که تمام دانش آموزان بومی هستند و برای این دانش آموزان خوابگاه درنظرگرفته نشده است.

دبیرستان خاتم الانبیاء شهرک کهنه به صورت رسمی در چهارشنبه صبح مورخه 6/7/90 و با حضور رئیس آموزش و پرورش منطقه اوز جناب آقای زمانی و با شرکت دانش آموزان مقاطع اول و دوم دبیرستان همراه با اولیایشان و فرهنگیان روستا افتتاح گردید.

در این جلسه در ابتدا مدیر مجتمع آموزشی و پرورشی معارف آقای مرتضی اکبری ایراد به سخنرانی کردند  و سخنان خود را با خیرمقدم و خوشآمدگویی به رئیس آموزش و پرورش منطقه اوز و اولیاء دانش آموز آغاز کردند و صحبتهای ایشان پیرامون نحوه شکل گیری رشته ریاضی فیزیک در دبیرستان خاتم الانبیاء و به صورت شبانه روزی بود و اظهان داشتند که مدرسه و خانواده و مسجد 3 رأس مثلت پیشرفت دانش آموز می باشد.

سپس جناب آقای زمانی رئیس آموزش و پرورش منطقه اوز سخنان خود را با تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه تعلیم و تربیت شروع کردند و در ادامه به مشکلات خوابگاه اشاره ای کردند .

سپس مدیر امسال دبیرستان شبانه روزی خاتم الانبیاء جناب آقای بهرام رفیعی لب به سخن گشودند. سخنان ایشان پیرامون همکاری و همیاری اولیاء با مدرسه در زمینه های مختلف ، نحوه برخورد با دانش آموز بود و در آخر تعهدنامه ای که توسط اولیاء  و دانش آموز تأیید می شود را قرائت کردند.

پس از پایان جلسه زمانی رئیس آموزش و پرورش منطقه اوز به همراه امام جمعه شهرک و اولیای سال دوم  از 2 اتاق خوابگاه و اتاق مطالعه دیدن کردند.

در آینده مصاحبه ای با جناب آقای بهرام رفیعی به بهانه بازگشت دوباره به جمع روستای کهنه و همچنین معرفی بیشتر این خوابگاه و دبیرستان در همین وبلاگ خواهید دید.

+ نوشته شده در  جمعه ۸ مهر۱۳۹۰ساعت 10:42  توسط عارف حاجی پور | 

همان طور که مطلع هستید مردم قحطی زده سومالی در وضعیت بسیار بغرنج و نامناسب به سر می برند و دست یاری و کمک به سوی همه مردم جهان دراز نموده اند و در پی فراخوان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مبنی بر کمک و امدادرسانی به مردم قحطی زده سومالی در مساجد جامع کهنه و شهرک 2 صندوق جمع آوری کمک مستقرگردید.

مردم روستای کهنه و شهرک که ثابت کرده اند همیشه برای کارهای خداپسندانه پیش قدم هستند ، هر شخصی به اندازه توان خود برای کمک به برادر هم نوع و دینی خود اقدام می کنند.

به گفته عبدالوهاب محمدی رئیس شورای اسلامی کهنه ، مردم روستای کهنه مبلغ 4400000ریال(چهارصد و چهل هزار تومان)به قحطی زدگان سومالی کمک کرده اند.

به گفته عبدالله رفیعی دهیار شهرک کهنه، مردم شهرک مبلغ 2150000ریال(دویست و پانزده هزار تومان) به قحطی زدگان سومالی کمک کرده اند.

ضمناَ شماره  حساب 0199999999003 جمعیت هلال احمر مرکز نزد بانک ملی آماده دریافت کمک های مردم خیراندیش می باشد.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۶ شهریور۱۳۹۰ساعت 16:5  توسط عارف حاجی پور | 

خطیب این هفته نماز جمعه شهرک سید مرتضی حسینی فرزند سید ابراهیم بودند.

صحبت های ایشان پیرامون عکس العمل انسان مؤمن در مقابل طاعات و عبادات در قالب خوف و رجا(ترس و امید) در برابر خداوند بود و فرمودند انسان عاقل باید درجه ای بین ترس و امید از خداوند باید داشته باشد و در ادامه در رابطه با خوف(ترس) از خداوند و رجا(امید) به رحمت خداوند سخنانی به شرح زیر بیان داشتند:

خوف( ترس) از خداوند:

‏ وَأَمَّا مَنْ خَافَ مَقَامَ رَبِّهِ وَنَهَى النَّفْسَ عَنِ الْهَوَى ‏*‏ فَإِنَّ الْجَنَّةَ هِيَ الْمَأْوَى ‏

و امّا آن كس كه از جاه و مقام پروردگار خود ترسيده باشد ، و نفس را از هوي و هوس بازداشته باشد .‏ ‏قطعاً بهشت جايگاه ( او ) است .‏

إِنَّمَا يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاء:

تنها بندگان دانا و دانشمند ، از خدا ، ترس آميخته با تعظيم دارند.

رجا(امید) :

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ‏

‏( از قول خدا به مردمان ) بگو : اي بندگانم ! اي آنان كه در معاصي زياده‌روي هم كرده‌ايد ! از لطف و مرحمت خدا مأيوس و نااميد نگرديد . قطعاً خداوند همه گناهان را مي‌آمرزد . چرا كه او بسيار آمرزگار و بس مهربان است.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۹ شهریور۱۳۹۰ساعت 17:36  توسط عارف حاجی پور | 

«الله اکبر الله اکبر، لا إله إلا الله، والله اکبر الله اکبر، ولله الحمد»


نماز عید فطر در شهرک کهنه در رأس ساعت 7:30  در مسجد رسول اکرم (مسجد جامع)به امامت سید مرتضی حسینی امام جمعه شهرک کهنه  به صورت باشکوهی اقامه شد.

پس از اقامه نماز سید مرتضی حسینی فرزند سیدابراهیم امام مسجد بلال به منبر تشریف فرما شدند و سخنان خود را آغاز کردند.

ایشان در ابتدابه چند مورد از آثار و ثمرات رمضان مانند رسیدن به تقوا ، مواظبت بر نمازهای پنجگانه به خصوص نمازهای صبح و عشاء ، قرائت قرآن ، دعا و استغفار زیاد ، بحث درمورد مسائل دینی و صدقه و خیران به مساکین اشاره کردند.

سپس نکاتی را مانند استقامت بعد از ماه مبارک رمضان و اعمال های این ماه را در غیر رمضان انجام دادن، دوام اعمال صالح و پسندیده و دوام این اعمال تا زمان مرگ ، روزه 6 روز ماه شوال ( امام مسلم از ابی ایوب رضی الله عنه روایت می کند که رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند: کسی که روزه رمضان گرفت و بعد از آن در ماه شوال شش روز روزه گرفت  مانند آن است که یک سال تمام روزه گرفته است.  ) ، دوری از کینه و دشمنی و حسادت در میان یکدیگر( تا زمانی که دو نفر باهم قهر باشند مورد آمرزش خداوند قرار نمی گیرند) مسائلی در مورد زنان(بیشتر اهل جهنم زنان می باشد به خاطر نفرین زیاد) و احترام متقابل زن و مرد به یکدیگر متذکر شدند.

سپس مردم با هم به دست دادن و روبوسی پرداختند وضمن تبریک عید از همدیگر حلالیت طلبیدند.

و بعد برای زیارت قبور به مقبره رفتند و برای اهل قبور دعا و استغفار کردند.

کودکان برای گرفتن عیدی

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۹ شهریور۱۳۹۰ساعت 19:17  توسط عارف حاجی پور | 

افطاری در مسجد رسول اکرم(مسجد جامع) شهرک کهنه

افطاری در مسجد بلال شهرک

نماز تراویح در شهرک کهنه

سنت اعتکاف در شب 27 رمضان نسبت به شبهای 23 و 25 مورد توجه بیشتری از طرف مردم قرار گرفت و استقبال خیلی خوبی از این کار پسندیده از طرف مردم شهرک به خصوص جوانان به عمل آمد.

نماز قیام در شهرک کهنه

این اعتکاف از جمعه بعد از افطار آغاز گردید و تا نماز اشراق صبح شنبه خاتمه یافت.

در این اعتکاف از معتکفین برای سحری پذیرایی گردید.

+ نوشته شده در  شنبه ۵ شهریور۱۳۹۰ساعت 17:45  توسط عارف حاجی پور | 

خطیب این هفته در شهرک کهنه شیخ اسدی بودند و مباحثی پیرامون کلمه توحید«لااله الاالله» بیان داشتند ودر ادامه حدیثی از پیامبر ذکر کردند:«کسی که به طور کامل وضو بگیرد و بعد از اتمام وضو بگوید اشهد ان لااله الاالله و اشهد ان محمد عبده و رسوله هشت در بهشت برای او گشوده می شود و از هر دری که می خواهد وارد می شود.»

فقط ذکر لااله الاالله به زبان کافی نیست و باید شروط آن را برآورده کنیم.

شروط ایمان به لااله الاالله به شرح زیر می باشد:

1-دانشتن معنی و مفهوم آن                                     

2-یقین به آن                    

3-اخلاص

4-صدق

5-پایبند بودن به آن

6-محبت

7-تسلیم در برابر فرمان الله

و در آخر فرمودند عملی مورد پذیرش الله می باشد که اولاً خالص برای الله باشد دوماً طبق فرمان الله و سنت پیامبر باشد.

 

+ نوشته شده در  جمعه ۲۴ تیر۱۳۹۰ساعت 15:43  توسط عارف حاجی پور | 
 
صفحه نخست
پروفایل مدیر وبلاگ
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
دوستان عزیز در این وبلاگ سعی داریم كَهنه اوز را بهتر معرفی نمائیم و اخبار منطقه اوز را به بهترین شکل ممکن پوشش دهیم . لطفاَ با نظرات خود ما را در این زمینه یاری فرمائید. با تشکر

ایمیل نویسندگان:

مصطفی رضایی :

mostafa_rezaea@yahoo.com

___×××___

مرتضی اسماعیلی :

Parmis_133@yahoo.com
morteza.ismaili@gmail.com


___×××___

عارف حاجی پور :


aref_hajipor@yahoo.com

___×××___
حامد رفیعی :

شماره واتس آپ ما (whatsapp ) :

مصطفی رضایی ۰۹۳۷۳۷۴۵۰۱۱

مرتضی اسماعیلی 00989174738767

عارف حاجی پور ۰۹۳۷۰۸۷۴۹۲۲

حامد رفیعی 0096596073027


پیوندهای روزانه
دکتر بهنام شکیبایی
دکتر علیرضا میرزایی جراح دندانپزشک
بانک اطلاعات دندانپزشکی ایران
UPMC HEALTH CARE
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران
convert
بهنویس
پیکو
فرهنگ لغت
آپلود عکسهای مربوطی
آپلود عکس
رشته های تحصیلی
الف
آب و هوا
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
اردیبهشت ۱۳۹۴
فروردین ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۳
بهمن ۱۳۹۳
دی ۱۳۹۳
آذر ۱۳۹۳
آبان ۱۳۹۳
مهر ۱۳۹۳
شهریور ۱۳۹۳
مرداد ۱۳۹۳
تیر ۱۳۹۳
خرداد ۱۳۹۳
اردیبهشت ۱۳۹۳
فروردین ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
آرشيو
آرشیو موضوعی
کهنه اوز
معرفی روستای کهنه
اخبار
شهرک توحید کهنه
آثار باستانی کهنه اوز
چهره های ماندگار روستای کهنه
آگهی تبلیغاتی
آلبوم
مُشُنُفتِ(شنیده ایم)
آلبوم های قدیمی
دیروز و امروز
خطبه های نماز جمعه
در لباس دامادی
قبل از گزارش - هنگام گزارش - بعد از گزارش
مقالات و گزارشها
رمضان در کهنه اوز
نگاهی به آرشیو مربوطی
با هنرمندان منطقه اوز
تازه ها
یاد وتی
اطلاعیه
با دانش آموزان روستای کهنه
با اندکی شرح
با هنرمندان کهنه
با دانشجویان کهنه ای خارج از کشور
تسلیت
تبریک
آشنایی با خیرین و بانیان خیر روستای کهنه اوز
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
با روستاهاي ايران
واجارکه
بدون شرح
DOWNLOAD
مربوطی در سال 90
چهره های فرهیخته لارستان
سخن نوجوان
برداشت آزاد
نمونه سوالات زبان انگلیسی دبیرستان
ورزشی
ادبی و هنری
گوناگون
خواندنیها و دیدنیها
حوادث
مراکز آموزشی و مساجد کهنه
دانشجویان و فرهیختگان کهنه
درمانگاه کهنه
دهیاری کهنه
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز اوز
دانشگاه پیام نور اوز
آگهی
آهنگها
بانک صادرات کهنه
عکس هفته
دانلود فیلم تا رمضان دگر ساخته مصطفی رضایی
با روستاهای بخش اوز و لارستان
نویسندگان
مرتضی اسماعیلی
مصطفی رضایی
عارف حاجی پور
حامد رفیعی
پیوندها
اداره ورزش و جوانان اوز
رباط کهنه
وب سایت هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی اوز ( پیام دانش )
هیئت فوتبال بخش اوز
آقاي فرهاد ابراهیم پور ( ستاره های اوز )
آقاي سردار نوروزي ( نسيم كاريان )
گپ و لپ ( آقاي عنایت اله نامور )
دکتر بهزاد مریدی
روزنامه نگار شهر خاکستری
قلب شقایقها (سرکار خانم مه وش تاج بخش)
خنج تودی
سید احمد حسینی ( بستكي )
گلار و حومه اوز ( قائدي )
هرمزگانی نت
بستک آنلاین
لارستان کهن
گازال جناح
کوه شب رويدر
صحبت نو لار
دفتر خبر شهرستان خنج
عصر اوز
جویم
صدای زروان
جناح نما
کارمانیا پرواز فارس ( اوز )
دبیرستان خاتم الانبیا شهرک کهنه
لارستان نیوز
آفتاب اوز
رویدادهای لارستان بزرگ
فیشور
بستک موزیک
رویدریها
میراث فرهنگی و گردشگری گراش
شهرداری اوز
اوز نوین
اوز امروز
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اوز
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM